En Çok Okunan Kitaplar

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Değerli okuyucularıma daha önce farklı kategorilerden oluşan kitaplar paylaşmıştık. Okunacak kitaplar listenize mutlaka eklemeniz gerekecek kitap tavsiyelerine ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Bu ihtiyac doğrultusunda sizlerde bağımlılık yapacak, duygularınızı değiştirecek ve stresten uzaklaştıracak en çok okunan kitaplar listesini paylaşıyoruz. Çok satan popüler kitaplar listesini inceleyebilirsiniz.

2020’de En Çok Okunan Kitaplar Hangisi?

Kitap okumak hem sağlığınız için hemde kişisel gelişimizin için katkıları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Farklı bir insana yani bilinçli biri olmak ve dünyayı farklı açılardan görebilmeyi isteyenler için bu yazıda son yılların popüler ve en çok okunan kitaplar siz değerli izleyicilerimiz için derledik. Farklı kategorilerden kitaplar bulunan en çok okunan kitaplar listemizi inceleyerek okuyacağınız kitabı seçebilirsiniz.

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali (Türk – Yerli Roman)

En çok okunan kitaplar sırasında kendisine yer bulan ve sadece çok güzel roman deyip geçmek, kitap ve Sabahattin Ali’ye haksızlık olacaktır.

Kitap, sizin beklentilerinizi karşılayacak bundan eminiz. Çoğu bize tavsiye edilen kitaplar için büyük beklenti içerisinde okuyoruz ama sonda beklediğimizin altında olabiliyor. Fakat Kürk Mantolu Madonna kitabı için böyle bir şey söz konusu değil ve beklediğinizin üstünde çıkacağına şüphemiz yok.

Seni seviyorum. Deli gibi değil, gayet aklı başında olarak seviyorum.

Kitabı satın almak isteyenler için (idefix.com) fiyat aralığı 4-8 TL arasında değişmektedir.


Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupery (Çocuk Romanı)

Biz büyükler olarak hayatımızı, dünyamızı çok anlamsızlaştırıyor ve zorlaştırıyoruz. Farklı yaşlarda okuyanların farklı anlamlar çıkarabileceği bir kitap olan Küçük Prens, 6 yaşında olan çocuğun ön yargısı olmayan, saf ve temiz dünyasına açılan felsefi bir kitaptır. Bazıları bu kitabın çocuk kitabı olduğunu söyleyebilirler ama kitabı okuduktan sonra kitaba nazaran küçük kalacağınızı söyleyebiliriz.

Küçük prens ekledi:
” Ama gözler kör. Yüreğiyle bakmalı insan…”

Kitabı satın almak isteyenler için (idefix.com) fiyat aralığı 6-10 TL arasında değişmektedir.


Satranç – Stefan Zweig (Dünya Klasik Romanı)

Ara vermeden, heyecanlı bir şekilde bitirebileceğiniz bir kitap – Satranç – Strefan Zweigh. Hikayesi ile uzun süre aklınızdan çıkmayacak ve muhteşem akıcılığı ile sizi içine alacaktır. Özellikle kalemi çok beğenilen yazar olan Stefan Zweig, her satırını okurken ayrı bir heyecan sizlere yaşatacaktır.

Satrancın çekiciliği tek bir şeyden kaynaklanır; stratejinin farklı beyinlerde farklı biçimlerde gelişmesinden.

Kitabı satın almak isteyenler için (idefix.com) fiyat aralığı 5-9 TL arasında değişmektedir.


Şeker Portakalı – José Mauro de Vasconcelos

Kitabı okurken duygulanacağınızı ve çok seveceğinize eminiz. Zeki ve hayalgücü geniş olan Zeze, yaramaz ve yaramazlığından dolayı sık sık ailesi tarafından dayak yiyen bir çocuk. Çocuk olmasına rağmen fakirlik ve zorluklar çektiği için hayan onu çabuk pişirmiş. Şeker Portakalı kitabını okurken kendi çocukluğunuzu hatırlayarak Zeze yerinde kendizi görebilirsiniz.

“Uyuyalım. İnsan uyudu mu her şeyi unutur.”

Kitabı satın almak isteyenler için (Kitapyurdu.com) fiyat aralığı 15-25 TL arasında değişmektedir.


Uçurtma Avcısı – Khaled Hosseini

Herkesin kütüphanesinde olması gereken kitaplardan biri olan Uçurtma Avcısı, hayatın gerçekleri ve olanaklarından bahsediyor.

Kitapta iki süt kardeşin yaşadıkları ve insanın kendi vicdanın nasıl rahatlattığını görebilirsiniz. Yazarın akıcı ve etkileyici kalemi ile ele aldığı kitap, sizi duygulandıracaktır. Toplum içinde değil yanlız kalarak okumanızı öneririz çünki her an ağlaya bilirsiniz.

“Çocuklar boyama kitabı değildir, onları en sevdiğin renge boyayamazsın.”

Kitabı satın almak isteyenler için (Kitapyurdu.com) fiyat aralığı 15-25 TL arasında değişmektedir.


Hayvan Çiftliği – George Orwell

Bir çırpıda okunan kitaplardan biri olan George Orwell yazarlığında Hayvan Çiftliği, eşit ve daha iyi yaşayabilmek için hayvanların onlara zulmeden ve sömüren çiftlik sahibini devirip, yönetimi ele geçirmesi ile başlar.Oldukça akıcı bir dille yazılan ve 2-3 gün içinde rahatça okunabilecek bir kitaptır.

İnsan üretmeden tüketen tek yaratıktır. Süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek gücü yoktur, tavşan yakalayacak kadar hızlı koşamaz. Gene de tüm hayvanların efendisidir.

Kitabı satın almak isteyenler için (idefix.com) fiyat aralığı 13-20 TL arasında değişmektedir.


Simyacı – Paulo Coelho

Kitabın sade ve akıcı olması okurların kitabı tercih etmesinde en büyük faktörlerden biri. Paulo Coelho’nun en sevilen kitaplarından biri olan Simyacı, İspanyol çobanın bir dileği ile başlar; Santiago dünyayı gezmek ve keşfetmek ister. İsteğinin sebebi ise gördüyü rüya olacaktır.

Sadece güneşli günlerde yürürseniz, hedefinize asla varamazsınız.

Kitabı satın almak isteyenler için (Kitapyurdu.com) fiyat aralığı 15-24 TL arasında değişmektedir.


Dönüşüm – Franz Kafka

Okurken zevk veren kitaplardan olan Dönüşüm, kurgusu oldukça değişik bir eser olduğunu söylemeliyiz. Okurken kendizi bir böcek gibi hissederseniz buna şaşırmayın. Kafka’nın en popüler eseri ve uzun öyküsüdür.

Sorumlulukları yerine getirmesi istendiği ve getirilmediği zaman ise toplum karşısında dışlanan, köleleşen insan yaşamını ele alan Franz Kafka kitabıdır.

Herkes beraberinde taşıdığı bir parmaklığın ardında yaşıyor.

Kitabı satın almak isteyenler için (idefix.com) fiyat aralığı 3-6 TL arasında değişmektedir.


Suç ve Ceza – Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Rus yazar Dostoyevski tarafından ele alınan Suç ve Ceza, en çok okunan ve ilgi gören romanıdır. Romanın ana düşüncesi başkasına yapılan suçların mutlaka cezası çekilecektir mantığına dayanmaktadır. Roman, Rusya’da büyük şehirlerinde yaşayan yoksul halkın hayatından yazılmıştır.

Bu roman bir insanın yazabileceği en yüce yapıtlardan biri olabilir.

İnsanın zihni neyle meşgulse rüyasında onu görür. Hele içiniz rahat olmadı mı, gerçeğe ne kadar da uyar rüyalarımız!

Kitabı satın almak isteyenler için (idefix.com) fiyat aralığı 12-20 TL arasında değişmektedir.


Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

Platonik aşkı anlatan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, 13 yaşından istediği tek şey sevdiği erkek tarafından farkedilmek, tanınmak olan kadının tutku dolu olan aşkını ele almaktadır.

Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri olan ve okumamak için bir sebep bulamayacağınız etkileyici, akıcı bir kitaptır.

… Ve insanların arasında yalnız olmaktan daha korkunç bir şey yoktur.

Kitabı satın almak isteyenler için (Kitapyurdu.com) fiyat aralığı 3-6 TL arasında değişmektedir.


1984 – George Orwell

Hayatınızın her döneminden okuyabileceğiniz kitaplar arasında olan 1984, diktatörlerin iktidarları için neler yapabileceklerini anlatan en iyi kitaplardan biridir.

Aslında kitap biraz korkunç ama korkunç olduğu kadar müthiş. Yazar o kadar akıcı ve sürükleyici bir şekilde konuyu ele almış ki bir günde bitirebileceğiniz kitap olabilir.

Zekilik kadar aptallık da gerekliydi. Ama aptalca davranmak da zekice davranmak kadar zordu.

Kitabı satın almak isteyenler için (Kitapyurdu.com) fiyat aralığı 24-35 TL arasında değişmektedir.


Serenad – Zülfü Livaneli

Ana karakterin kadın olduğu Serenad romanı, bir çok konuları romanında ele almıştır. 59 yıldan sonra profesörün İstanbula gelmesi ve ardından Maya ile tanışması ile başlıyor.

Anlatım ve kurgu konusunda çok okunan kitaplardan biri ayrıca konuyu sürükleyici bir şekilde anlatması ile gerçekten mutlaka okunacak kitaplar listesine eklenmesi gereken bir kitaptır.

Haklı olanı güçlü kılamadığımız için güçlü olanı haklı kılıyoruz…

Kitabı satın almak isteyenler için (idefix.com) fiyat aralığı 29-40 TL arasında değişmektedir.

Kategoriler: Kitaplar

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir