En İyi Antivirüs Programları

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Kişinin belge ve verilerini sakladığı, iletişimde yaygın olarak kullandığı bilgisayar; günümüzün olmazsa olmazlarındandır. İnternet çağında virüsler, bilgisayar kullanıcıların en çok korktuğu problemlerden biridir ve işte bu problemi çözmek için arayacağınız şey en iyi antivirüs programları olacaktır.

Sıkıntısız bir şekilde çalışan bilgisayarlara herhangi bir sebepten virüs ya da Truva atı bulaşabilir. Bilgisayar için zararlı bu öğeler belgelerinize zarar vermekte aynı zamanda da kimlik bilgilerini kötüye kullanabilmektedir.

Virüs ve zararlı yazılımlardan doğru bir şekilde korunmazsa bilgisayar kullanıcıların birtakım sıkıntılar yaşayabilir. Kullanıcılar riski en aza indirmek için en iyi antivirüs programları aramaktadır. Virüs temizleme programları sayesinde bilgisayarınız güvende olacaktır.

Ücretsiz En İyi Antivirüs (Virüs) Programları Hangisi?

Bilgisayar kullanan kişiıer her zaman profesyonel kullanıcılardan oluşmamaktadır. Bilgisayar ve internet aracılığıyla günlük işlerini halleden ve bunun yanında ufak bir gezinti yapan kullanıcılar bilgisayarlarını korumak için ücretsiz virüs programları aramaktadır. Bu tarz kullanımlara sahip kişiler için en iyi ücretsiz antivirüs programları sizler için derledik!

KASPERSKY FREE ANTİVİRÜS

Kaspersky

Kaspersky

Ücretsiz sürüme sahip olan Kaspersky; bilgisayarı kötü amaçlı yazılım ve uygulamalardan başarılı bir şekilde korumaktadır.

Piyasadaki diğer ücretsiz antivirüs uygulamalarından farklı olarak ekstra bir özellik sunmamaktadır ancak temel bir korunma arayışında olan kullanıcılar için birebir.

Kullanıcılara sunduğu ücretsiz sürümünde sınırlı taramaya izin verse dahi düşük ve orta seviyeli sistemler için ideal programdır. Programının tek eksiği ara yüzünün zorluğu denilebilir.

Ara yüzün biraz karmaşık olması ilk başta rahatsızlık verebilir ancak kullanımına alışıldığında sizin için güvenilir programlardan birisi olduğunu fark edeceksiniz.

AVAST FREE

Avast

Avast

Yıllardır kullanıcılarına ücretsiz sürümde hizmet veren programlardan biri de Avast. Avast diğer alternatiflerinden öne çıkaran yanı ise kullanıcılarına sunduğu zengin özellikler.

Kolay kişiselleştirilebilen bu program bu özelliğinin yanında sunduğu VPN hizmetiyle de kullanıcılar tarafından rağbet görmeye devam etmektedir.

Her ne kadar VPN hizmetinin bilgisayar performansına biraz düşürdüğü düşünülse de bu durum güvenilir bir hizmet için görmezden gelinebilir detaylardandır.

PANDA FREE

Panda Free

Panda Free

Kullanıcı yorumları ve Windows işletim sistemiyle uyumu düşünüldüğünde kullanıcılar için ücretsiz en iyi antivirüs programlarından biridir.

Çok az yer kaplaması ve kullanıcı ara yüzünün kolaylığı Panda, kullanışlı kılan diğer detaylardandır.

Bilgisayar kullanıcılarına VPN özelliğini de sunan Panda, gelişmiş ayarlara ihtiyacı olmayan kullanıcılar için iyi bir tercih durumundadır.

BİTDEFENDER

Bitdefender

Bitdefender

Arka planda etkin bir şekilde çalışan Bitdefender; düşük sistemlere sahip kullanıcılar için etkili programlardan biridir. Ekstra özellik sunmayan bu ücretsiz antivirüs programı zararlı yazılım ve virüslerden korunmak isteyen temel bilgisayar kullanıcıları için geliştirilmiştir.

Tehlike anında bildirim veren yapısıyla bilgisayar kullanımındaki özgürlüğü kısıtlamaması Bitdefender en önemli özelliklerinden biri.

Çok detaylı bir tarama hizmeti vermeyen ve temel seviyede bilgisayarını korur.

SOPHOS HOME FREE

Sophos Home

Sophos Home

Kişisel veri ve bilgisayarı korumaya uygun geliştirilmiş Sophos Home Free, aile bireyleri ile ortak kullanım alanlarına sahip kişiler için tercih edilebilecek programlardan biridir.

Çocukların görmesini istemediğiniz siteleri de engelleyebilirsiniz. Bilgisayar kadar insan psikolojisini de koruyabileceğiniz bu program cihazını sağlıklı bir şekilde zararlı yazılımlardan korumaktadır.

Toplu kullanımlarda güven ilkesini esas alan kullanıcılar için son derece kullanışlıdır.

Ücretli En İyi Antivirüs Programı Hangisi?

Bilgisayar kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu durumda insanlar internet ya da farklı yollarla birçok zararlı yazılımla karşı karşıya gelebilmekte. Kullanıcılar bu zararlı yazılımların bazılarından ücretsiz anti-virüs programları sayesinden kurtulsa da her zaman bu kadar şanslı olunmayabilir.

Profesyonel bir şekilde hazırlanmış kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için daha gelişmiş ücretli antvirüs programları tercih etmek kullanıcıların faydasına olacaktır.

NORTON

Norton

Norton

Uzun yıllardır kullanıcılarını zararlı yazılım ve virüslerden korumak için hizmet veren Norton; bilgisayarı profesyonel bir şekilde korumasıyla piyasada öne çıkan programlardan biridir. Akıllı duvarı sayesinde iki yönlü şekilde bilgisayarı korur.

Güncellenmediğinde kullanıcı paneline bildirim bırakmasıyla da kullanıcı hatalarının önüne geçmektedir. Otomatik yedekleme, çocuk koruma sistemi ve otomatik güncelleme seçenekleriyle çok zengin bir programıdır.

TOTAL AV

Total AV

Total AV

Kullanıcılarına sunduğu kolay ara yüzü ve bilgisayarı güvende tutmasıyla internet üzerinden gelecek zararlı yazılımlara karşı kendisini güvende hissetmek isteyen kullanıcılar için en iyi programlardan biridir.

Total Av Antivirüs programı bilgisayarın performansını arttırması yönüyle de orta sistemli bilgisayarda çalışan insanların için ilk tercih durumundadır.

Bilgisayarla uyumluluk soruna yaşamayan bu program kullanıcılara sınırsız VPN hizmeti de sunmaktadır.

McAFEE

McAfee

McAfee

Mcafee; kapsamlı ve güvenilir bir koruma isteyen kullanıcıların en çok tercih edilen antivirüs programlarından biridir. Fiyat performans uyumunda oldukça başarılı olan Mcafee; bilgisayarınızda zararlı yazılımlara karşı sağlam bir koruma kalkanı kurmaktadır.

Kullanıcı ara yüzünün diğer programlara göre daha karmaşık olması Mcafee’nin dezavantajlarından sayılabilir. Ancak bilgisayar kullanımında profesyonel kişiler için bu durum pek problem teşkil etmemektedir.

MALWAREBYTES

Malwarebytes Antivirüs programı kullanıcıları hızlı ve korunaklı bir bilgisayar kullanımı vadediyor. Kapsamlı taraması ve bilgisayarla olan optimizasyon uyumu sayesinde hiçbir güvenlik problemi oluşturmayan program, kullanıcılarına düzenli olarak raporlar sunmaktadır.

Güncellemeler konusunda da yardım alınabilecek olan Malwarebytes sayesinde güvenilir bir bilgisayar kullanımının rahatlığına kavuşacaksınız.Kolay bir ara yüze sahip olması bu programı kullanıcı dostu kılan diğer detaylardandır.

PANDA PREMIUM

Panda Premium

Panda Premium

Kullanıcılarına ücretsiz bir sürümünü de sunan Panda antivirüs programı daha güvenli bir kullanım arayan kişiler için profesyonel bir hizmet vermektedir. Cihaz performansını artıran sistemi sayesinde hem güvenli hem de daha hızlı olabilirsiniz.

Fiyat olarak kullanıcılarını üzmeyecek bir politika izlemesi ve Wi-Fi ağını ataklardan profesyonel bir şekilde korumasıyla bilgisayar kullanıcıların tercih ettiği programlardan biridir.

Kullanımının kolay olması ve dosya kontrolü konusunda birçok seçenek sunmasıyla tercih edilebilir antivirüs sistemlerinden biridir.

Kategoriler: Programlar

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir