En İyi Bebek Arabası Marka Tavsiyeleri

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Teknolojinin gelişmesi ile bebekler ve aileleri için oluşturulan avantajlar çoğaltılmış ve her çocuğun konforu için üretilen bebek arabaları çeşitleri de çoğaltılmıştır. Günümüzde her aile bireyinin zevkine ve konfor anlayışına göre tasarlanmış birçok çeşit bebek arabası bulunmaktadır. Bu çeşitler çocukların yaşına ve vücut ölçülerine göre değişim gösterebilmektedir. Bizde bu yazımızda, ailelere rehber oluşturabilecek nitelikte bir yazı ile günümüzde en iyi bebek arabası markaları inceledik.

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel özelliklerinden ve gerek bebek gerekse ebeveyn için öneminden bahsettiğimiz bebek arabaları, seçim sürecinde ebeveynlere oldukça kararsız anlar yaşatmaktadır. Doğru kriterlere göre tespit edilmeyen ürünler daha sonra hayal kırıklığı yaratmaktadır.

 • Kullanım Kolaylığı

Bebek arabası alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki ve hatta en temeli, aracın kullanımının kolay olup olmadığıdır. Çünkü gün içerisinde çocuk sahibi olan bireylerin bu araçları kullanım süresi oldukça artmakta ve kullanım kolaylığı bu bağlamda hayati önem taşıyabilmektedir.

Ailelerin çocuklarını taşırken yorulmaması ve zorluk çekmemesi için seçecek oldukları mekanizmaların konforlu ve kullanışlı olması gerekmektedir. Bu yüzden uzmanlar tarafından kullanım kolaylığının ürünü almadan önce test edilmesi ve satın alımının daha sonra gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

 • Bebeğin Konforu

Bebek arabası alırken düşünülmesi gereken bir diğer seçenek ise arabanın içerisinde saatlerce oturacak olan bebeğin konforu ve onun açısından kullanışlı olup olmadığıdır. Çünkü her bebeğin vücut ebatları ve uzuvlarının büyüklüğü aynı olmamaktadır. Bu yüzden her çocuk için alınması gereken bebek arabası da farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle bir bebek arabası satın alınmadan önce mağazada bebeğin oturtularak tepkilerinin ölçülmesi ve içerisinde rahat edip edemediğinin test edilmesi gerekmektedir. Aksi halde çocuğunuz aracın içerisinde oturmak istemeyecek ve mekanizmanın kullanımı konusunda sorun yaşayacaksınız.

 • Yaşam Tarzınıza Uygunluğu

Günümüzde üretilen bebek arabaları, her yaşam tarzı için farklı derecelerde oluşturulmuş ve bu şekilde müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Örneğin apartman dairesinde yaşayanların saklayabilmesi için üretilen bebek arabaları farklı iken müstakil evlerde oturan aileler için üretilen bebek arabaları farklılık göstermektedir. Bunun altında yatan en temel neden, araçların güvenli şekilde katlanarak saklanmasıdır. Çünkü apartmanda yaşayan ailelerin evlerinde katlayıp saklayabilmeleri için daha çok baston tarzı, klasik araçlara yönelmesi gerekmektedir. Fakat müstakil evlerde yaşayan kişilerin araçları katlama gibi bir zorunluluğu bulunmadığı için bahçelerinde kullanabilecekleri örümcek veya 3 ayaklı modelleri tercih etmeleri belirtilmektedir.

 • Araçların Güvenilirliği

Bebeğiniz için düşünmeniz gereken en temel hususlardan biri de aracın ne kadar güvenli olduğudur. Bir gezinti sırasında bebeğinizin oturduğu pusetten çıkmaması ve bir anda ileri atılmasını önleyen kemerlerin onu koruması gerekmektedir. Bu bağlamda güvenilirlik açısından sizi tatmin etmeyen modellerin alınmasını uygun bulmuyoruz. Çünkü ne kadar şık ve kullanışlı olursa olsun bir bebek arabasında bulunması gereken en önemli detay üst düzey güvenliktir. Bu yüzden çocuğunuza bir bebek arabası almadan önce mağazada güven testlerini gerçekleştirmeniz ve satın alımlarınızı bu işlemlerden sonra gerçekleştirmenizi önermekteyiz.

Bebek Arabası Çeşitleri

 • Örümcek Ayaklı Bebek Arabaları

Üç ayaklı modellerde olduğu gibi bu bebek araba çeşidinin de sıklıkla tercih edilme nedeni olarak üretiminde özel gösterilen şıklık konusudur. Çünkü teknolojinin getirdiği nimetler bu arabalar üzerinde oldukça fazla kullanılmakta ve teknolojinin son örneği olduğu açıkça belirtilmektedir.

Bu tarz bebek arabalarında, çocuğun oturduğu yerin ayarlanmasından yürüme şeklinin değiştirilmesine kadar pek çok özellik yer almaktadır.Eleştirilebilir olduğu nokta ise katlanma özelliğinin bu model arabalarda bulunmamasıdır.

Bu nedenle apartmanda yaşayan aileler için genel anlamda önerilen bir seçenek olarak karşıma çıkmamaktadır. Son olarak diğer bebek arabası türlerinden miktar olarak biraz daha pahalı olabileceğini de belirtmekte yarar var.

 • Baston Tipli Bebek Arabaları

Baston tipli bebek arabası, katlanabilir özelliği olan, evinizde az yer kaplayan ve rahat sürülebilmesi için hafif olarak tasarlanan tipte bebek arabalarına verilen tanımdır. Ailelerin çocuklarını araba içerisindeyken ittiği aparatların baston şeklinde tasarlanmasından dolayı bu isimle anılmaktadır. Oluşturulan bu aparatlar bireylerin kullanım tarzına göre sağa ve sola gidecek şekilde ayarlanabilmektedir. Genellikle bünyelerinde 4 teker bulunmaktadır ve klasik bir görüme sahip olmasalar ile araçlardaki şıklık her zaman göz doldurmaktadır. Ayrıca yıllardır kullanılan bir model olması ve aileler tarafından çok sevilmesinin nedenlerinden biri olarak da kullanım sırasında bireylere sağladığı konfor ve kullanışlı olması gösteriliyor.

 • 3 Tekerlek Bebek Arabası

Günümüzde aileler tarafından sokaklarda sıklıkla kullanılan ve görünüm açısından göz dolduracak derecede şık olarak tasarlanmış arabalar için verilen isimdir. Fakat aileler tarafından kullanım özellikleri göz önüne alındığında pek rahat olduğu ifade edilmemektedir. Saklama konusunda ise katlanabilir özelliğe sahip olduğu için oldukça pratik ve kullanıma açık bir şekilde dizayn edilmiştir. Ayaklarının katlanması sayesinde saklanır ve oturma bölümünün her daim aynı kaldığı gözlemlenebilmektedir. Fazlaca yer kaplamadığı için arabalarda taşınmaya en uygun modellerden biri olarak gösterilir. 3 tekerlekli arabaların çoğu modelinde pusette oluşan üçgen yapı yüzünden bebeklerin sürekli arabaya bitişik oturması gerekmektedir. Baston tipli arabalarda olduğu gibi bebeklerin ayaklarını istekleri gibi açarak konforlu bir sürüş deneyimi yaşamaları söz konusu değildir.

Bebek Arabası Marka Tavsiyesi

Tüm ebeveynlerin bebeklerinin güvenliği ve konforunu sağlamak önemli konulardan biridir. Günümüzde satın alabileceğiniz markaların binlerce modelleri bulunmaktadır. Bu durumda en iyi bebek arabası hangisi olduğunu anlamak ve iyi bir seçim yapmak oldukça zorlaşıyor. Özellikle değerli anneleri düşünerek sizler için farklı bebek arabası markaları hakkında araştırma yaptık. Aşağıda bebek arabası tavsiye ve önerilerimiz inceleyebilirsiniz.

Chicco Bebek Arabası

Chicco

Chicco

Chicco marka bebek arabasının öncelikle fiyatını paylaşarak başlayalım. Listemizin ilk sırasında kendisine yer bulan ve size tavsiye ederek güncel fiyatı iki bin üç yüz (2300) TL civarında olduğunu belirtmek isteriz. Elbette sadece bu fiyat aralığında ürünlerden bahsetmeyeceğiz.

Hemen hemen her bütçeye uygun örnek modeller ile listemizdeki ürünlerin her bütçeye hitap eder şeklinde olmasına özellikle dikkat ettik. Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanıma başlayabilir ve üç yaşına gelinceye kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Genel Fonksiyonları ve Özellikleri

 • Puset, portbebe ki bu gayet sert bir taşıma koluna sahiptir ve oto koltuğu olmak üzere üç ana mekanizmadan oluşmaktadır. Bu şekli ile farklı görünümlerde kullanılabilmektedir.
 • Hacim konusunda ise çok cazip bir ürün çünkü oldukça kolay ve hızlı katlanıyor ve asıl hacminin çok daha az haline bürünüyor.
 • Oturma koltuğu oldukça yumuşak kumaştan yapıldığı için bebeğinizin keyifli bir yolculuğa merhaba demesi oldukça kolay olacak.
 • 360 derecelik dönüş yelpazesi sayesinde harika bir kolaylıkta tutuş kalitesi sunmaktadır.
 • Üç farklı renk seçeneği ile sizleri beklemekte. Kırmızı, gri ve mavi renkleri bulunmaktadır.

Stokke Xplory Bebek Arabası

Stokke Xplory

Stokke Xplory

Yeni doğmuş bebeğinizin tam on beş kilo ağırlığa ulaşılıncaya kadar kullanım imkânını sunmaktadır. Öte yandan tam on farklı renk seçeneği ile de arzu edilen şık görünümü sağlamak isteyenler için biçilmiş kaftan olacaktır.Kolaylıkla ve oldukça basit bir şekilde dönen tekerlekleri sayesinde dar alanda yüksek dönüş / manevra kabiliyeti sunmaktadır.

Stokke Xplory Fiyatları

Listemizin en iddialı ürünlerinden birisi olan Stokke bebek arabası yedi bin ila sekiz bin (7000-8000) TL arasında bir fiyata sahip. Oldukça kaliteli ve üzerinde denenmiş en başarılı özelliklere ve fonksiyonlara sahiptir. Öte yandan kullanım süresi de fevkalade iddialı durumda.

Bugaboo Cameleon Bebek Arabası

Bugaboo Cameleon

Bugaboo Cameleon

Bebeklerin doğumundan tam dört yaşına kadar kullanım imkânı sunmakta olan Cameleon on yedi kilo ağırlığa kadar taşıma kabiliyeti vardır. İtme – çekme kolu 360 derece dönebilmekte ve bu sayede ebeveynlerin her türlü engebeli, zorlu zeminlerde güçlük çekmesini engellemektedir. Toplam ağırlıksa sadece dokuz kilo olan bu ürün kolay taşınabilmektedir. Toplam beş farklı renk seçeneği ile de görünüm hazzı sunmaktadır.

Bugaboo Cameleon Fiyatları

Hız kesmeden listemizin üçüncü sırasındaki ürünü tanıtarak yazımıza devam ediyoruz. Listemizin en pahalı ürünü olan bu bebek arabasının güncel piyasa değer takriben dokuz bin beş yüz (9500) TL civarındadır. Ancak birazdan bahsedeceğimiz nitelikleri ve fonksiyonel özellikleri sayesinde bu fiyatı hak ettiği gerçeğine siz de vakıf olacaksınız.

Maxi Cosi Access Bebek Arabası

Maxi Cosi Access

Maxi Cosi Access

Bebeğin doğumundan üç yaşına kadar konforlu bir kullanım sunan bu ürün aynı zamanda üç farklı yatış pozisyonuna uyumlu portatif yatağa da sahip. Oldukça hacimli güneşliği ve kaliteli yağmurluğu da tüm hava şartlarına hazırlıklı olduğunu belli ediyor.

Maxi Cosi Access Fiyatları

Güncel satış değeri iki bin beş yüz TL ila üç bin beş yüz (2500-3500) TL arasında gidip gelmektedir. Oldukça fazla tercih edilen Maxi Cosi Access, pek çok ebeveynin gözdesi olan bu ürün tam yedi farklı renk seçeneği ve arabada kullanılacak üç farklı kumaş seçeneği ile anne – babaların yüzlerini güldürüyor.

Mima Xari Bebek Arabası

Mima Xari

Mima Xari

Ağırlık olarak listemizin en fazla kütleye dayandığı ürünü olan Mima Xari tam yirmi kilogram ağırlığa kadar konforlu bir kullanımı iddia ediyor. Yani bebeğinizin doğumundan itibaren dört buçuk yaşına varıncaya değin rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fermuarlı yapısı sayesinde on saniye gibi kısa bir sürede port bebeğe dönüşebilmektedir.

Mima Xari Fiyatları

Çift yönlü kullanım opsiyonu ve iki yıl garanti süresi bulunan bu ürün güncel olarak sekiz bin TL ila dokuz bin TL (8000 – 9000) arasında değişken fiyata sahip.

Anex Cross Bebek Arabası

Anex Cross

Anex Cross

Bebeğinizin ilk doğumundan itibaren üç yaşına varıncaya değin gönül rahatlığı ile hiçbir problem yaşamaksızın kullanım imkânı sunmaktadır. Ayrıca bu süre ürünün sizlere garanti noktasında taahhüt ettiği süreye eşittir.

Listemizdeki tek üç yıl garantisi bulunan bu ürün oldukça iddialı. Zira firmanın portatif ve yüksek kaliteli malzemelerine olan güveni sizlerin sorun yaşamadan kullanım imkânına sahip olmanız için de ayrı bir güvence teşkil ediyor.

Öte yandan bebeğin rahat etmesi için üç farklı ergonomik sırt yapısı sayesinde istediğiniz gibi ayarlayabilir ve bebeğinizin uzun saatler de bile konforunu sağlayabilirsiniz. Ayrıca sekiz kilo kadar ağırlığa sahip olması da sizlerin oldukça kolay kullanabilmesine, taşıyıp katlayabilmesine vesile oluyor.

Anex Cross Fiyatları

İlk duyulduğunda fiyatı nispeten yüksek gelen ve kullanım kalitesinin keyfine varıldığı takdirde fiyatını hak ettiğini sizler de anlayacaksınız. Şuan güncel piyasa değeri sekiz bin (8000) TL civarında olan Anex cross en iyi bebek arabası pek çok fonksiyonel özelliğe sahip.

Jane Epic Bebek Arabası

Jane Epic

Jane Epic

Tüm dünya ebeveynlerinin dikkatini çekmekte ve son yıllarda pek çok ebeveyn tarafından miniklerine alınmaktadır. Miniğin doğduğu andan itibaren tam dört yaşına kadar rahatlıkla kullanabilir belgesini firma sizlere garanti kapsamında sunuyor.

Lastiklerine göre on beş daha dayanıklı malzemeler ile imal edilen ve her türlü zorlu arazi şartlarına kolaylıkla uyum sağlamaktadır. İtme sapı kolay ayarlanabilir uzatıp kısaltılabilir formda ve bu sayede kullanan ebeveyn için de bebeğe sunulan yüksek konfor sunulmaktadır. Öte yandan yüksek manevra kabiliyeti, aşınmalara dayanıklı yapısı ve çift fren sistemi ile göze çarpan ürünlerin en tepesinde yer almaktadır.

Jane Epic Fiyatları

Daha çok Euro kuru üzerinden satışa çıkmaktadır. Ancak TL cinsinden satış fiyatı şuan ki kura göre dalgalanmakla birlikte genel olarak dört bin ila beş bin (4000 – 5000) TL arasında gidip gelmektedir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir