En İyi Buzdolabı Marka Tavsiyeleri

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Buzdolabı satın almadan önce en fazla komşularımıza ya da akrabalarımıza danışabiliyorduk. Evimizde mutlaka bulunması gereken eşyalardan biri buzdolabıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte internet ortamında bilgi ve tecrübelerin paylaşılmasıyla hızlı bir bilgi akışı sağlandı. İnternette paylaşılmış olan buzdolabı markaları ve özelliklerini araştırdık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz kaliteli buzdolabı tavsiye içeren bilgileri aşağıdaki yazımızda sizlerle paylaştık. Detaylı araştırma sonunda en iyi buzdolabı markaları sizler için derledik.

Buzdolabı Satın Alma Rehberi

Gıdaları koruması için çok önemli ürün olan buzdolapları evlerimizin vazgeçilmez beyaz eşyasıdır. Yanlış araştırma yapılarak satın alınan bir buzdolabı bizler için çok pahalıya mal olabilir.

Bu yüzden en iyi buzdolabı sahip olmak isteyenler için bu satın alma rehberi size yardımcı olacaktır.Buzdolabı önerileri alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır.

 1. Özellikle almayı düşündüğünüz buzdolabı markasına ait bir servis ağı bulunduğunuz konumda hizmet veriyor olmalıdır.
 2. İhtiyaç duyduğunuzda kısa sürede ulaşabileceğiniz kaliteli bir servis hizmeti sunmalıdır.
 3. Enerji tasarrufu yapmanızı sağlayacak A sınıfı buzdolabı tercih edilmelidir.
 4. Bir diğer dikkat etmeniz gereken No-Frost özellikte buzdolabı almak olmalıdır.
 5. Gıdaları uzun süre muhafaza edebilecek yenilikçi teknolojiye sahip olmalıdır.
 6. Buzdolabı tercihi yaparken kıyasladığınız buzdolablarının net iç hacimini ele almanız gerekir.
 7. Buzdolabını kullanış amacınızın ne olduğu da oldukça önemlidir.

Örneğin; buzdolabının dondurucu bölümünü daha çok kullanıyorsanız sizlere geniş dondurucuya sahip bir buzdolabı tavsiye etmemiz gerekir. Kalabalık bir aileye sahipseniz ya da işlettiğiniz lokantada kullanmak amaçlı buzdolabı alıyorsanız sizlere geniş hazneli bir buzdolabı tavsiye etmemiz gerekir.

Buzdolabını kullanacağınız alan küçükse sizlere tek kapılı küçük ebatlarda bir buzdolabı tavsiye etmemiz gerekir.

En İyi Buzdolabı Marka Tavsiyesi

Mutfakların temel eşyalarından birisi olan buzdolapları, farklı markalar tarafından değişik kulanım özelliklerine sahip şekilde üretilmektedir. Gıda ürünlerini dondurma ve saklama gibi zorunlu ihtiyaçlar için, piyasada birbirinden farklı teknik donanımda buzdolabı bulunmaktadır. Buzdolabı önerileri, Arçelik’ten Vestel’e, Bosch’tan Samsung’a kadar birçok modelle oldukça çeşitlidir.

Arçelik Buzdolabı

Arcelik Logo

Arcelik

En eski beyaz eşya markalarından olan Arçelik, her yeni teknolojiye göre imal ettiği buzdolaplarıyla, yiyeceklerin uzun süre tazeliğini koruması konusunda kaliteli çözümler sunuyor.

Farklı ihtiyaçlar için farklı tasarımlarla karşımıza çıkan Arçelik buzdolabı modellerinin, iki kapılı ve tek kapılı seçenekleri bulunduğu gibi, gardırop modeli ve tezgah seviyesi buzdolabı modelleri de bulunmaktadır. Her model, soğutma tekniği açısından kendi içerisinde türlere ayrılmaktadır.

Arçelik Buzdolabı Özellikleri

Arçelik buzdolabı modellerinin hepsinin üretim aşaması aynıdır. Farklılık, ürünlerin ekstra teknik özellikleri ve hacimlerinden kaynaklanmaktadır.

Kalabalık aileler tarafından yoğun kullanılan dolaplar hem soğutma hem dondurucu işlevine yönelikken, daha küçük aileler için tek kapılı belirli özelliklere sahip dolaplar imal edilmektedir.

Led aydınlatma sistemli, taze koruma bölmeli, ikili soğutma sistemli, sıcaklı ayarı bölmeli ve kapı açık alarmı gibi üstün teknik özelliklerle ihtiyaçlara uygun çözümler sunmaktadır.

Bosch Buzdolabı

Bosch Logo

Bosch

Buzdolabı tavsiye konusunda bosch marka ürünler, gelişmiş teknolojik donanımlarla her ihtiyaca uygun çözümlerle ilk sırada gelmektedir. Bosch buzdolabı özellikleri, kullanıcıların ihtiyaçları ve taleplerine göre teknolojik imkanlar en iyi şekilde kullanılarak üretildiğinden yaşamı kolaylaştırıcı niteliktedir.

Bosch Buzdolabı Özellikleri

Soğutma özellikleri, gıda malzemelerini saklama kapasitesi ve enerji sınıfı, bosch marka ürünlerin temel farklılıklarıdır. A++ modeller, minimum derecede enerji harcayarak, maksimum verim sağlar.

Küçük ve büyük aileler için tasarlanan buzdolaplarının hacmi, 500 ve 700 litre arasında değişir. Bu sayede, her aile kendi ihtiyacına göre herhangi bir ürününü dışarıda bırakmadan tüm yiyeceklerini taze şekilde saklayabilir.

Günümüz teknolojisinin en büyük avantajı No-Frost özelliklerdeki dolaplar, karlanma ve buzlanma gibi sıkıcı olayların yaşanmamasına yönelik imal edilen ürünlerdir. 

Bosch buzdolabı özellikleri genel olarak, bütçe dostu enerji sınıfı, No-Frost tekniği, antibakteriyel yapısı, sebze-meyve kapları ve soğutucu etkisinin yüksek olmasıdır.

Vestel Buzdolabı

Vestel Logo

Vestel

Buzdolabında teknolojik özellikler ve yenilikçi tasarımlar denildiğinde akla ilk olarak Vestel gelir. Vestel buzdolapları, türlerine göre gıda maddelerinin saklanmasında ve dondurulmasında etkili verim sağlamaya yöneliktir.

Vestel Buzdolabı Özellikleri

Diğer markalara göre Vestel mark buzdolaplarında, 0 derece özelliği bulunur. Bu sayede kısa bir süre içerisinde tüketilecek olan yiyecekler bozulmadan saklanabilir ve ihtiyaç halinde alınıp anında kullanılabilir.

3 boyutlu soğutma sistemi, yine Vestel marka buzdolaplarına ait bir özelliktir. No-Frost ve akılı Defrost özellikleri, dondurucu kısmından maksimum verim almak için uygulanan tekniktir.

Dolap yeterli soğukluğa ulaşınca fazla buzların çözülmesi için sensörler devreye girer. Hızlı soğutma başta olmak üzere sesli mesaj sistemi, elektronik ve dokunmatik ekran özellikleri ile Vestel, buzdolabında en iyi marka denebilecek kalitededir.

Samsung Buzdolabı

Samsung Logo

Samsung

Daha çok cep telefonu ve çeşitli elektronik cihazlarla tanınan Samsung, teknolojik özellikte buzdolabı imalatı da yapmaktadır.

Samsung Buzdolabı Özellikleri

A+ ve A++ enerji sınıfı türleri vardır. Dondurucu kısmı alt veya üst tarafta olabilir.

Tek kapılı ve çift kapılı türleri vardır. Raf dizaynı esnektir, ihtiyaçlara uygun şekilde ayarlanabilir. Gardırop tipi de vardır. Samsung marka buzdolaplarını diğer markalardan ayıran bir özellikte vardır ki, üç kapaklı ürün imalatı yapmasıdır.

Çekmece tarzındaki buzluk ve su sebili, Samsung markasına özeldir. Gelişmiş özellikleriyle buzdolabı önerileri arasında bulunan Samsung marka ürünler, tasarımlarıyla da dikkat çeker. Modelleri ve farklı ebatları, tamamen kullanıcı ihtiyaçları için profesyonel çözümler üretme içindir.

Siemens Buzdolabı

Samsung Logo

Siemens

Yiyeceklerin taze şekilde saklanması ya da uzun süre sonra kullanmak üzere dondurulması için teknolojik özellikteki buzdolapları kullanılmaktadır.

Buzdolabı tavsiye edilen ürünler arasında belirli başlı markalardan birisi olan Siemens, teknolojik yeniliklere göre üretim yapıyor. Her yeni model gibi buzluk ölümü üstte ya da altta olanlar vardır.

Siemens Buzdolabı Özellikleri

Kullanım sıklığına göre istenilen ürün seçilebilir. Raf dizaynı da esnektir, bu bakımdan kullanım kolaylığı sağlar.

Siemens buzdolabı özellikleri arasında LCD göstergeli elektronik kontrol paneli de bulunmaktadır ki bu özellik sayesinde dışardan sıcaklık ayarı yapma imkanı vardır. Buzluğu büyük ve kullanışlıdır.

Tek kapılı ve çift kapılı modellerini bulmak mümkündür. Ayrıca gardırop modeli buzdolabı da, geniş ailelerinin ihtiyacını karşılayacak teknolojide etmiştir.

Beko Buzdolabı

Beko Logo

Beko

Yılların beyaz eşya markasıdır Beko. Buzdolabında en iyi marka arayışında olanlar, Beko ürünlerini inceleyebilir. Beko’nun buzdolabı modelleri, geniş ya da küçük ailelerin buzdolabı talebine cevap verecek seçeneklerden oluşmaktadır.

Beko Buzdolabı Özellikleri

No-Frost teknolojisiyle hem yüksek seviyede soğutma sağlayan hem de karlanma ve buzlanma sıkıntılarını kullanıcılara yaşatmayan modeller, zaman öncelikli tercihtir. Buzluk açısından da Beko, kullanıcılara farklı modeller sunmaktadır.

Beko marka buzdolaplarının yen modellerinin hepsinde 0 derece bölümü vardır. Bu bölüm, dondurulmak istenmeyen, ancak diğer yiyeceklere oranla daha düşük sıcaklılarda saklanması gereken gıdalara aittir. Ayrıca, özellikle yaz aylarında buzlu içecek tüketmeyi sevenleri için otomatik buz üretici bölmesi olan modeller de vardır.

Altus Buzdolabı

Altus Logo

Altus

Elektrikli ev aletleri üzerine geniş yelpazede üretim yapan Altus’un buzdolabı modelleri, son zamanlarda buzdolabı tavsiye ürünleri arasında bulunmaktadır.

Altus Buzdolabı Özellikleri

Altus, tek kapılı, çift kapılı No-Frost, statik ve tezgah tipi buzdolabı üretmektedir. Enerji sınıfı A+’dır. Özellik açısından sade ama daha çok kullanışlı modeller üretir.

Altus’un en son piyasaya sunduğu ürünlerin ortak özelliği, soğutucu ve dondurucu bölümlerinin birbirinden bağımsız olarak çalışmasıdır. Ayrıca, multiflow sistemi sayesinde dolabın tüm raflarına eşit hava üfler, hava dolaşımının dengeli şekilde raflara ulaşmasını sağlar.

Buz yapma teknolojisi açısından farklı modeller vardır. Kap kolları antibakteriyeldir.

LG Buzdolabı

LG Logo

LG

Birbirinden farklı özelliklerdeki elektronik hazlarla insan hayatını kolaylaştıran LG, buzdolabı sektörüne el attı. Çeşitli modellerdeki ürünleri, buzdolabı tavsiyeleri arasında yer alan LG’nin ürünlerinin temel özelliği, aydınlatma özelliğinin yüksek seviyede olmasıdır.

LG Buzdolabı Özellikleri

Total No-Frost özelliği, tüm rafların eşit soğumasını sağlar. Sıfır derece özeliği sayesinde, belirli derecede tutulması gereken ürünleri sıfır derecede tutar.

Çift kapılı, kombi tipi, pratik kapılı ve gardırop türü modelleri bulunur. Pratik kapaklı ürünler, buzdolabının kapağını tam açmadan gıdaları alma imkanı tanır.

Uzun ömürlü soğutma sistemiyle LG buzdolabı modelleri, dönemin buzdolabı önerileri arasındadır. Dondurucuların kapasitesi ile raf sistemleri, modellere göre değişiklik göstermektedir.

Profilo Buzdolabı

Profilo Logo

Profilo Logo

Profilo marka buzdolapları her zaman değişik çizgisi farklı tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Profilo buzdolabı özellikleri denildiğinde öncelikli olarak, dayanıklılık ilk sırada gelmektedir.

Profilo Buzdolabı Özellikleri

Dondurucu hacimleri oldukça geniştir. No-Frost özelliği ile buzlanma derdi çözüme kavuşur, dondurucu hacimleri modellere göre farklılık gösterir. 78 ile 109 litre arasında değişen dondurucu hacimleri vardır. Dondurucu kısmı da üst ya da alt tarafta olabilir.

İçecek saklamak için şişelik bölümü vardır. Ayrıca, yüksekliği ayarlanacak özellikte cam raf sistemi vardır. Chillerplus özelliği, et ve balık türü yiyeceklerin daha uzun süre taze saklanmasını sağlar.

Tasarım ve işlevsellik açısından seçeneği çoktur. A sınıfı enerji tüketimiyle tasarruf sağlayan marka, buzdolabı tavsiye isteyenlere güvenle önerilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

[wpb-random-posts]

Regal Buzdolabı

Regal Logo

Regal

Regal, tüm beyaz eşya modellerinde olduğu gibi buzdolabı seçeneklerinde de kaliteye öncelik verecek şekilde üretim yapar. Regal buzdolaplarının genel özelliği, multiflow özellikte olmasıdır. Bu sayede her rafa ayrı ayrı hava üflenir ve soğutma kapasitesi yüksektir.

Regal Buzdolabı Özellikleri

Ürünleri, farklı derecelerde çalıştırma imkanı da Regal markasına özgü bir özelliktir. Uzun süreli olarak bir yere gidileceği zaman, tatil modu ayarlama imkanı, sağlıklı ve tasarruflu kullanım amacına yöneliktir.

Regal marka buzdolaplarının tasarımı gayet şıktır. Hızlı dondurma ve hızlı soğutma modu, kullanıcıların pratik kullanımını sağlar. İç bölmelerde, pratik işlevsel gözler vardır. Üstün teknolojideki Regal modelleri, buzdolabı önerisi olacak kalitededir.

Kategoriler: Beyaz Eşya

10 yorum

Ahmet · 5 Temmuz 2020 00:57 tarihinde

Aslında böyle bir şey söylemek isterim buzdolabı almak isteyenlere; Eğer bir rafına 2 tencere rahatlıkla sığıyorsa düşünmeden o buzdolabını alın 🙂

  Alijan · 5 Temmuz 2020 01:04 tarihinde

  Buzdolabı satın almak isteyenler için kısa ama önemli bir öneri 🙂

Ayşe · 5 Temmuz 2020 00:58 tarihinde

Buzdolabı alırken dikkat etmeniz gereken şey buzdolabının hacmi değil, sizin ne kadar hacimli bir buzdolabına ihtiyacınız olduğudur. Bu konuda bütçenizi baz almanız gerekir.

  Alijan · 5 Temmuz 2020 01:04 tarihinde

  Doğru bir yaklaşım.

Ceyda · 5 Temmuz 2020 01:00 tarihinde

A+ ile A++ ile çok büyük bir fark yoktur. Biraz pazarlama stratejisi olduğunu söyleyebilirim.

  Alijan · 5 Temmuz 2020 01:03 tarihinde

  Düşünceniz için teşekkürler.

Elif · 5 Temmuz 2020 01:01 tarihinde

Yeni evlenenler için küçük bir tavsiyem var. Nasıl olsa 2 kişiyiz küçük hacimli bir buzdolabı alalım demeyin. 3-4 yıl içinde daha geniş hacim buzdolabına ihtiyacınız olacaktır.

  Alijan · 5 Temmuz 2020 01:03 tarihinde

  Yeni evlenenler için iyi bir tavsiye olabilir.

Alican · 24 Temmuz 2020 14:31 tarihinde

sağol kardeş, tüm markaları yazmışsın en iyi buzdolabı diye, çok faydalı oldu

METİN ELİBAŞ · 27 Ağustos 2020 17:48 tarihinde

TAVSİYELERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir