En İyi Buzdolabı Marka Tavsiyeleri

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Buzdolabı satın almadan önce en fazla komşularımıza ya da akrabalarımıza danışabiliyorduk. Evimizde mutlaka bulunması gereken eşyalardan biri buzdolabıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte internet ortamında bilgi ve tecrübelerin paylaşılmasıyla hızlı bir bilgi akışı sağlandı. İnternette paylaşılmış olan buzdolabı markaları ve özelliklerini araştırdık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz kaliteli buzdolabı tavsiye içeren bilgileri aşağıdaki yazımızda sizlerle paylaştık. Detaylı araştırma sonunda en iyi buzdolabı markaları sizler için derledik.

Buzdolabı Satın Alma Rehberi

Gıdaları koruması için çok önemli ürün olan buzdolapları evlerimizin vazgeçilmez beyaz eşyasıdır. Yanlış araştırma yapılarak satın alınan bir buzdolabı bizler için çok pahalıya mal olabilir.

Bu yüzden en iyi buzdolabı sahip olmak isteyenler için bu satın alma rehberi size yardımcı olacaktır.Buzdolabı önerileri alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır.

 1. Özellikle almayı düşündüğünüz buzdolabı markasına ait bir servis ağı bulunduğunuz konumda hizmet veriyor olmalıdır.
 2. İhtiyaç duyduğunuzda kısa sürede ulaşabileceğiniz kaliteli bir servis hizmeti sunmalıdır.
 3. Enerji tasarrufu yapmanızı sağlayacak A sınıfı buzdolabı tercih edilmelidir.
 4. Bir diğer dikkat etmeniz gereken No-Frost özellikte buzdolabı almak olmalıdır.
 5. Gıdaları uzun süre muhafaza edebilecek yenilikçi teknolojiye sahip olmalıdır.
 6. Buzdolabı tercihi yaparken kıyasladığınız buzdolablarının net iç hacimini ele almanız gerekir.
 7. Buzdolabını kullanış amacınızın ne olduğu da oldukça önemlidir.

Örneğin; buzdolabının dondurucu bölümünü daha çok kullanıyorsanız sizlere geniş dondurucuya sahip bir buzdolabı tavsiye etmemiz gerekir. Kalabalık bir aileye sahipseniz ya da işlettiğiniz lokantada kullanmak amaçlı buzdolabı alıyorsanız sizlere geniş hazneli bir buzdolabı tavsiye etmemiz gerekir.

Buzdolabını kullanacağınız alan küçükse sizlere tek kapılı küçük ebatlarda bir buzdolabı tavsiye etmemiz gerekir.

En İyi Buzdolabı Markaları

Hepsiburada üzerinden hangi markanın ürünlerinin yüksek puan topladığını anlamak için bir araştırma yaptık. İlk 50’de bulunan buzdolabı markalarını en çok ve yüksek puan toplayan buzdolabı modellerine göre sıraladık. İstatistiklere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

En iyi buzdolabı markaları

Hepsiburada yüksek puan toplayan ve ilk 50’de en çok ürünü bulunan buzdolabı markaları

Bu istatistiklere dayanarak en iyi buzdolabı markaları listesi;

 1. Altus
 2. Vestel
 3. Grundig
 4. Samsung
 5. Regal
 6. Profilo
 7. Hotpoint
 8. LG
 9. Vestfrost
 10. Siemens
 11. Beko
 • 1. Altus Buzdolabı Markası
Altus Logo

Altus

Elektrikli ev aletleri üzerine geniş yelpazede üretim yapan Altus’un buzdolabı modelleri, son zamanlarda buzdolabı tavsiye ürünleri arasında bulunmaktadır. Altus, tek kapılı, çift kapılı No-Frost, statik ve tezgah tipi buzdolabı üretmektedir. Enerji sınıfı A+’dır. Özellik açısından sade ama daha çok kullanışlı modeller üretir.

Altus’un en son piyasaya sunduğu ürünlerin ortak özelliği, soğutucu ve dondurucu bölümlerinin birbirinden bağımsız olarak çalışmasıdır. Ayrıca, multiflow sistemi sayesinde dolabın tüm raflarına eşit hava üfler, hava dolaşımının dengeli şekilde raflara ulaşmasını sağlar. Buz yapma teknolojisi açısından farklı modeller vardır. Kap kolları antibakteriyeldir.

 • 2. Vestel Buzdolabı Markası
Vestel Logo

Vestel

Buzdolabında teknolojik özellikler ve yenilikçi tasarımlar denildiğinde akla ilk olarak Vestel gelir. Vestel buzdolapları, türlerine göre gıda maddelerinin saklanmasında ve dondurulmasında etkili verim sağlamaya yöneliktir. Diğer markalara göre Vestel mark buzdolaplarında, 0 derece özelliği bulunur. Bu sayede kısa bir süre içerisinde tüketilecek olan yiyecekler bozulmadan saklanabilir ve ihtiyaç halinde alınıp anında kullanılabilir.

3 boyutlu soğutma sistemi, yine Vestel marka buzdolaplarına ait bir özelliktir. No-Frost ve akılı Defrost özellikleri, dondurucu kısmından maksimum verim almak için uygulanan tekniktir. Dolap yeterli soğukluğa ulaşınca fazla buzların çözülmesi için sensörler devreye girer. Hızlı soğutma başta olmak üzere sesli mesaj sistemi, elektronik ve dokunmatik ekran özellikleri ile Vestel, buzdolabında en iyi marka denebilecek kalitededir.

 • 3. Grundig Buzdolabı Markası
 • 4. Samsung Buzdolabı Markası
Samsung Logo

Samsung

Daha çok cep telefonu ve çeşitli elektronik cihazlarla tanınan Samsung, teknolojik özellikte buzdolabı imalatı da yapmaktadır. A+ ve A++ enerji sınıfı türleri vardır. Dondurucu kısmı alt veya üst tarafta olabilir.Tek kapılı ve çift kapılı türleri vardır. Raf dizaynı esnektir, ihtiyaçlara uygun şekilde ayarlanabilir. Gardırop tipi de vardır.

Samsung marka buzdolaplarını diğer markalardan ayıran bir özellikte vardır ki, üç kapaklı ürün imalatı yapmasıdır. Çekmece tarzındaki buzluk ve su sebili, Samsung markasına özeldir. Gelişmiş özellikleriyle buzdolabı önerileri arasında bulunan Samsung marka ürünler, tasarımlarıyla da dikkat çeker. Modelleri ve farklı ebatları, tamamen kullanıcı ihtiyaçları için profesyonel çözümler üretme içindir.

 • 5. Regal Buzdolabı Markası
Regal Logo

Regal

Regal, tüm beyaz eşya modellerinde olduğu gibi buzdolabı seçeneklerinde de kaliteye öncelik verecek şekilde üretim yapar. Regal buzdolaplarının genel özelliği, multiflow özellikte olmasıdır. Bu sayede her rafa ayrı ayrı hava üflenir ve soğutma kapasitesi yüksektir.Ürünleri, farklı derecelerde çalıştırma imkanı da Regal markasına özgü bir özelliktir.

Uzun süreli olarak bir yere gidileceği zaman, tatil modu ayarlama imkanı, sağlıklı ve tasarruflu kullanım amacına yöneliktir. Regal marka buzdolaplarının tasarımı gayet şıktır. Hızlı dondurma ve hızlı soğutma modu, kullanıcıların pratik kullanımını sağlar. İç bölmelerde, pratik işlevsel gözler vardır. Üstün teknolojideki Regal modelleri, buzdolabı önerisi olacak kalitededir.

 • 6. Profilo Buzdolabı Markası
Profilo Logo

Profilo Logo

Profilo marka buzdolapları her zaman değişik çizgisi farklı tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Profilo buzdolabı özellikleri denildiğinde öncelikli olarak, dayanıklılık ilk sırada gelmektedir. Dondurucu hacimleri oldukça geniştir. No-Frost özelliği ile buzlanma derdi çözüme kavuşur, dondurucu hacimleri modellere göre farklılık gösterir. 78 ile 109 litre arasında değişen dondurucu hacimleri vardır. Dondurucu kısmı da üst ya da alt tarafta olabilir.

İçecek saklamak için şişelik bölümü vardır. Ayrıca, yüksekliği ayarlanacak özellikte cam raf sistemi vardır. Chillerplus özelliği, et ve balık türü yiyeceklerin daha uzun süre taze saklanmasını sağlar. Tasarım ve işlevsellik açısından seçeneği çoktur. A sınıfı enerji tüketimiyle tasarruf sağlayan marka, buzdolabı tavsiye isteyenlere güvenle önerilebilir.

  Buzdolabı Tavsiyeleri

  En İyi Altus Buzdolabı

  Altus Alk 471 Nx

  Ürün beyaz renkli olup, A++ enerji sınıfıyla verimli kullanım sağlar. Tatil modu, Eco modu, hızlı soğutma, hızlı dondurma, elektronik kontrol sistemi, 0 derece bölmesi, kapı açık alarmı ve değiştirilebilir kapı yönü özellikleriyle teknolojik açıdan avantajlı bir üründür.

  Hem teknik özellikleri hem de şık tasarımıyla en iyi buzdolabı markaları arasında yer alan Altus, yenilikçi özellikteki Alk 471 NX A++ 560 Lt modeliyle kullanıcılara buzdolabı konusunda profesyonel teknoloji sunmaktadır.

  En İyi Vestel Buzdolabı

  Vestel NF480

  Vestel NF480 A++ 480 Lt, çok yönlü soğutma özelliğine sahip şekilde üretilmiştir. Bu sayede tüm raflar, eşit şekilde soğutulur. 3 boyutlu soğutma sistemi ile farklı yönlerden soğukluk üfleme özelliği, soğutma konusunda buzdolabından bekleneni fazlasıyla sağlamaktadır.

  Kapı açılış yönü değiştirilebilir. Ürün, özel olarak geliştirilmiştir ve kokuları birbirine geçirmeme özelliğine sahiptir. Bağımsız hava teknolojisi, yiyeceklerin hava almadan uzun süre en taze haliyle saklanmasına olanak sağlar.

  En İyi Grundig Buzdolabı

  Grundig GSND 6383 S

  Kullanışlı özellikte buzdolabı denildiğinde Grundig GSND 6383 S modeli, yeilikçi teknolojiyle üretilmiştir. Yüksek depolama kapasiteli ürün, toplu yiyeceklerin rahatlıkla saklanabileceği genişliktedir. Çift kapılıdır, enerji tasarrufu sağlayan Eco moduna sahip şekilde üretilmiştir.

  Mavi ışık teknolojisi, yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını sağlar. Hızlı soğutma sistemi vardır, ayrıca dondurucu bölümünde yiyeceklerin rahatlıkla ayırt edilebilmesi için LED bulunmaktadır. Ayakları, denge sağlayacak şekilde üretilmiştir ve bu sayede istenilen bölgeye rahatlıkla yerleştirilebilir.

  En İyi Samsung Buzdolabı

  Samsung RT46k6000WW/TR

  Buzdolabında yeni nesi teknolojileri bir araya getiren Samsung’un RT46k6000WW/TR A+468 Lt modeli, kullanıcılara buzdolabı konusunda farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Ürün tipi olarak çift kapılı olan model, üstün soğutma sistemi özelliğine sahiptir. Ürün, dört dönüşüm özelliğiyle dikkat çekmektedir. Bu sayede, dondurucu bölümünü buzdolabına çeviren gibi bir özeliği bulunmaktadır.

  Kolay kayan raf teknolojisi ve sessiz çalışma özelliği, sayesinde konforlu kullanımı vardır. 468 Lt. hacimli modelin dondurucu kapasitesi de 111 Lt’dir. Yiyecek türüne göre ısı derecesini ayarlama özelliği haricinde güçlü dondurma özelliği, ürünün modern teknolojik donanımda olduğunun göstergesidir. Deodorizer özelliğiyle dolapta kötü koku ve bakteri oluşumu gibi olumsuzlukların önüne geçilmektedir.

  En İyi Regal Buzdolabı

  Regal RGL 4500

  Yenilikçi özellikteki modelleriyle tanınan Regal markasının tasarladığı RGL 4500 A+ 450 Lt modeli, kapı açık olduğunda uyarı verir. Solo kullanım şekline sahiptir, LED aydınlatma sistemi ile raflarda kullanım kolaylığı sağlar. MultiFlow soğutma teknolojisi ve defrost sistemi bulunmaktadır.

  4 yıldızlı derin dondurucu özelliği bulunan model, yiyecekleri uzun süre taze şekilde saklama özelliğindedir. Nem kontrol düğmesi bulunur, bu açıdan sağlıklı kullanıma yöneliktir. Estetik tasarıma sahip olan ürün, beyaz renk seçeneğiyle kullanıma sunulmaktadır.

  En İyi Profilo Buzdolabı

  Profilo BD3056W3VN

  Profilo BD3056W3VN A++ 559 Lt, şık görünümlü ve geniş hacimli bir buzdolabıdır. Taze tutma sistemleri ile daha fazla yiyeceği uzun süre saklama imkanı, geniş ailelerin daha rahat kullanabileceği özelliktedir. Yeni teknolojiler kullanılarak konforlu kullanıma yönelik olarak tasarlanan üründe hava akışı sistemi vardır.

  Bu sayede, tüm rafları eşit şekilde soğutup, raflarda ısı dalgalanmalarını dengeleme özelliğine sahiptir. No-frost özelliğiyle yiyecekleri karlanma ve buzlanma olmadan dondurabilir. Çift kapılı, 559 Lt brüt hacimli, A++ enerji sınıflı ürün, oldukça dayanıklıdır aynı zamanda. Cam rafların emniyetli olması da, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

  En İyi LG Buzdolabı

  LG GC B569BLCZ

  Mutfaklara şıklık katan modelin, şişelerin kolay şekilde sığdırılabilmesi için iki kademeli katlanır raf özelliği vardır. Bazı ürünleri hızlı dondurma ve çözdürme için özel soğutulmuş bölmeleri vardır. Çoklu hava sistemi bulunan LG GC B569BLCZ A++ 400 Lt, teknolojik açıdan kullanışlı bir modeldir. Metalik renk ile kullanıma sunulan model, mutfaklarda hem işlevsellik hem de estetik açıdan konforlu kullanım sağlar.

  En İyi Siemens Buzdolabı

  Siemens KG86NAI42N

  Buzdolabı teknolojisine farklı özellikler kazandıran Siemens KG86NAI42N A+++ 682 Lt, geniş depolama özelliğine sahiptir. Ayrıca yüksek soğutma ve hızlı dondurma teknolojileri vardır. Ürün, 24 saatte 20 kg dondurabilme kapasiteli şekilde imal edilmiştir.

  Sıcaklık derecesi ayarlanabilir özellikte, kontrol paneli dijitaldir. Çift kapılı, solo kullanım özelliğine uygun ve A+++ sistemiyle elektrik tüketiminde tasarruflu kullanım sağlamaktadır. Kapı açık sinyali bulunan modelin brüt hacmi 682 Lt’dir.

  En İyi Beko Buzdolabı

  Beko 670560 EGC

  Beko 670560 EGC, A+++ özelliğinde tasarruflu bir buzdolabıdır. Kontrol paneli dijitaldir, hızlı soğutma ve kapı açık alarmı bulunmaktadır. 560 Lt kapasiteli, kombi tipi kullanım şekline sahip olan bir modeldir. Inox rengiyle satışa sunulan ürün, no frost özelliktedir. Aydınlatma özelliği de bulunan model, buzdolabında klasik kullanım ve kaliteden ödün vermeyenlerin tercih edebileceği yapıda bir modeldir.

  En İyi Arçelik Buzdolabı

  Arçelik 270560 EGC

  Teknolojik özelliklere göre yenilenen yapısıyla ürün kategorisi oldukça geniş olan markanın 270560 EGC modeli dikkat çekmektedir. Modelin fullfresh teknolojisi ile gıdalar, daha uzun süre ve taze haliyle saklanabilir. Özel kahvaltılık bölümü ve mavi ışık teknolojisi, gıdaların sağlıklı şekilde saklanabilmesine yönelik olarak geliştirilen özelliklerdir.

  Elektronik gösterge, kapı açık alarmı, hareketli kapı rafı, kapı yönü değiştirme özellikleri, profesyonel kullanım sağlamaktadır. No frost soğutma sistemine sahip ürünün soğutucu bölme fanı ve hızlı soğutma özellikleri vardır. A+++ özellikteki Arçelik 270560, detaylı teknik özelliklerine ek olarak enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

  En İyi Bosch Buzdolabı

  Bosch KGN56VW30N

  Her modeli bir öncekine göre daha teknik donanımlı olan markanın Bosch KGN56VW30N A++505 Lt Moeli, vita fresh teknolojisiyle üretilmiştir. Bu sayede sebze ve meyveleri daha uzun süre taze tutma özelliğine sahiptir. Derin donrucu kapağına konumlandırılan LED göstergesi sayesinde zaman fonksiyonları ayarlanabilir özelliktedir.

  Taşıma ve darbeye dayanıklı temperli camlar, kullanıcılara kolay kullanım sağlar. Ürün çift kapılı olup, büyük mutfaklar için idealdir. 505 Lt haci kapasiteli buzdolabı, A++ enerji sınıfındadır. Yeni nesil buzdolabında çığır açan Bosch’un bu modelinin fresh sense özelliği ile, iç ve dış sıcaklığı ayarlama gibi bir fonksiyonu vardır.

  En İyi Vestfrost Buzdolabı

  Vestfrost VF NF 4801 X

  Buzdolabında kalite arayanlar, Vestfrost VF NF 4801 X A+ 480 Lt modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Zira ürün, hem dondurucu hem de soğutucu bölümleri olmak üzere yiyecekleri toplu halde saklama imkanı verecek derecede geniş hacimlidir.

  Rafları özel bölmeler şeklinde geliştirildiğinden, gıdaları düzenli olarak yerleştirme ve kullanma imkanı sağlar. Yüksek derecede enerji verimliliği sağlayan motoru aynı zamanda ses kirliliğini de önler. Kontrol paneli sayesinde sıcaklık ayarı yapılabilmektedir.

  En İyi Büro Tipi Buzdolabı

  Vestfrost VF 90 A

  Daha çok büro içi kullanım için tasarlanan Vestfrost VF 90 A+ 90 Lt, kullanıcı beklentilerini karşılayan özelliklerdedir. Soğutucu bölme özelliği sayesinde, raflar arasında sıcaklık dalgalanmalarını önler, rafları eşit şekilde soğutur. Kapı açılış yönü değiştirilebilir özelliktedir. Estetik görünümü ve konforlu kullanım özellikleriyle öne çıkan üründe aydınlatma sistemi de vardır. Ayrıca 90 Lt hacimli ve A+ enerji sınıfındadır.

  Kategoriler: Beyaz Eşya

  10 yorum

  Ahmet · 5 Temmuz 2020 00:57 tarihinde

  Aslında böyle bir şey söylemek isterim buzdolabı almak isteyenlere; Eğer bir rafına 2 tencere rahatlıkla sığıyorsa düşünmeden o buzdolabını alın 🙂

   Alijan · 5 Temmuz 2020 01:04 tarihinde

   Buzdolabı satın almak isteyenler için kısa ama önemli bir öneri 🙂

  Ayşe · 5 Temmuz 2020 00:58 tarihinde

  Buzdolabı alırken dikkat etmeniz gereken şey buzdolabının hacmi değil, sizin ne kadar hacimli bir buzdolabına ihtiyacınız olduğudur. Bu konuda bütçenizi baz almanız gerekir.

   Alijan · 5 Temmuz 2020 01:04 tarihinde

   Doğru bir yaklaşım.

  Ceyda · 5 Temmuz 2020 01:00 tarihinde

  A+ ile A++ ile çok büyük bir fark yoktur. Biraz pazarlama stratejisi olduğunu söyleyebilirim.

   Alijan · 5 Temmuz 2020 01:03 tarihinde

   Düşünceniz için teşekkürler.

  Elif · 5 Temmuz 2020 01:01 tarihinde

  Yeni evlenenler için küçük bir tavsiyem var. Nasıl olsa 2 kişiyiz küçük hacimli bir buzdolabı alalım demeyin. 3-4 yıl içinde daha geniş hacim buzdolabına ihtiyacınız olacaktır.

   Alijan · 5 Temmuz 2020 01:03 tarihinde

   Yeni evlenenler için iyi bir tavsiye olabilir.

  Alican · 24 Temmuz 2020 14:31 tarihinde

  sağol kardeş, tüm markaları yazmışsın en iyi buzdolabı diye, çok faydalı oldu

  METİN ELİBAŞ · 27 Ağustos 2020 17:48 tarihinde

  TAVSİYELERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir