En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi

Alijan tarafından tarihinde yayınlandı

Çamaşırlar yıkanıp bittiğinde ihtiyacınız olan kıyafetleri hantal bulduysanız, güvenilir en iyi çamaşır kurutma makinesi tavsiye ihtiyacınız var demekdir. Eğer çocuklarınız varsa çamaşır kurutma makinesi sizin için daha da önemlidir. Farklı seçenekleri bulunan kurutma makineleri arasında seçim yapmak ve sizin için uygun olan en iyi kurutucu makinesi bulmak kolay bir iş değildir. Bu aşamada sizlere kurutma makinesi öneri yapabileceğimiz bazı markalar olacaktır.

Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Çamaşır makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken konular kurutma makinesi içinde geçerlidir. Hangi teknik özellikleri kendinde barındırması ve ne kadar kullanışlı olmasına dikkat etmek gerekir.

En iyi çamaşır kurutma makinesi, ıslak çamaşırlarınızı sadece tamamen kurutmakla kalmaz, aynı zamanda yumuşak ve kabarık hale getirecek ve işlem sırasında hiçbir şey küçültmeyecektir. İdeal olarak, giysilerinizi aşırı ısıtmadan hızlı bir şekilde kurutur ve minimum miktarda enerji kullanarak enerji tasarrufu sağlar.

Buna ek olarak, sessizce çalışarak çocukların ödevlerine konsantre olmalarını veya akşam yemeği sohbetlerinize müdahale ederek sizi rahatsız etmez.

En Çok Satan Kurutma Makinesi Markaları Hangisi?

En Çok Satan Kurutma Makinesi Markaları

En Çok Satan Kurutma Makinesi Markaları

En çok satan kurutma makinesi markası hangisi? sorusunu daha net cevap almak için yukarıda bulunan tabloyu dikkatlice incelemenizi öneriyoruz.

Hepsiburada, en çok satan listesine dahil olan markaların modelleri sayı grafikte bulunmaktadır.

  • En çok satan kurutma makinesi markası Bosch, Beko olduğunu kesinlikle verilere dayalı olarak söyleyebiliriz.
  • İlk 50 dahil olan 5 Vestel ve 5 adet LG modeli var ve 2. sırayı beraber paylaşıyorlar.

Diğer markalar ise aralarında büyük bir fark olmadığı için diğerlerine yazıda yer vermedik.

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye

Kurutma makinesi tavsiye etmeden önce bilmeniz gereken şeyler vardır: Bütçeniz ve çamaşır odanızın yeri ve büyüklüğü, ailenizde kaç kişi olduğu ve çamaşır çeşitleri gibi faktörlere bağlıdır. Her kurutma makinesi sizin işini görecek olsa da, fiyat artırdığınızda elektronik kontroller, buhar sanitasyonu ve kırışıklık önleme gibi ekstralar elde edersiniz.

Hem yıkamalı hem kurutmalı çamaşır makinesi ve yanlız kurutmalı makineler olarak 2’ye ayırabiliriz. Yıkamalı çamaşır kurutma makineleri, kurutma makinelerinden farkı ekstra olarak çamaşır yıkama seçeneği sunmasıdır.

NOT: Yanlız kurutma makinesi performans ve daha iyi sonuç almanız açısından iyi seçim olabilir.

Candy CSO H9A2TE-S – 9 kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi

Candy CSO H9A2TE-S - Isı Pompalı Kurutma Makinesi

Candy CSO H9A2TE-S

En iyi kurutma deneyimi yaşatmak için kolay kullanım ve akıllı bağlantı ile uzaktan kontrol etmenizi sağlıyor. 9 kg kapasiteye sahip olması evinde fazla yer olamayanlar için güzel seçim olacaktır. Candy, A++ enerji sınıfına dahil ve elektrik faturasında yüksek tasarruf sağlıyor.

Çamaşırları maksimum hassasiyet ile kurutmak için ısı pompalı kurutma teknolojisini kendinde bulunduran Candy, 125 litre tambur hacmi var. Easycase su tankı ile kurutma esnasında biriken suyun kolaylıkla taşınmasını sağlıyor.

24 saate kadar gecikmeli başlangıç ile istediğiniz zaman başlatabilirsiniz. İster işteyken çamaşırlarınız gelinceye kadar kurusun isterseniz gece kurutun. Kurutma döngüsünü ayarlamak için Akıllı KG sensör size yardımcı olacaktır. Sensör ile çamaşırların gerçek ağırlığını ölçemenize olanak sağlıyor.

Kurutma makinenisini uzaktan yönetebilmeniz için simply-Fi teknolojisine sahip. Akıllı cihazlardan simply-Fi uygulaması ile kendinize uygun programları seçin.

Fiyat: 1800 – 2500 TL arasında değişmektedir.


Bosch WTW85410TR Serie 6 – 8 Kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi

Bosch WTW85410TR Serie 6

Bosch WTW85410TR Serie 6

Çamaşırlarınızı nazik bir şekilde kurutan AutoDry işlevli çamaşır kurutucu Bosch, aşırı kurutma ve küçülme risklerini karşı sensörleri ile islaklık ve sıcaklığı ölçer. SelfCleaning kondenser ile kurutucu temizlemeniz gerekmez. Kendi kendini temizleyen konderser ile kurutucuda biriken suyu kullanarak 4 defa otomotik olarak kendini temizler.

112 litre tambur hacmine sahip ve SensitiveDrying tambur yapısı ile kırışık olmadan çamaşırlarınızı kurutmanıza olanak sağlıyor. A++ enerji sınıfında bulunan Bosch, enerji tasarrufu sağlıyarak yüksek fatura ödemenize gerek kalmayacaktır.

Fiyat: 4900 – 5300 TL arasında değişmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi 9 Kg Çamaşır Makinesi

Electrolux EW7H4824EB PerfectCare 700 – 8 Kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi

Electrolux EW7H4824EB PerfectCare 700

Electrolux EW7H4824EB PerfectCare 700

GentleCare sistemi ile çamaşırlarınızı yüksek kalitede tutmayı vadeden Electrolux, etkili performans sağlamak adına düşük sıcaklık kullanarak çamaşırları kurutuyor. Hassas çamaşırları güvenli bir şekilde kurutma sağlamak için DelicateCare sistemi ile donatılmıştır. A+ enerji sınıfına dahil olan enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanmak için yük miktarını otomatik tespit edebilen akıılı sensöre sahip. 118 litre tambur hacmi ve çift yönlü dönüş bulunuyor.

Tiftik yakalama filtresi ile diğer kurutma makinelerin aksine %80 oranında daha iyi performans sağlıyor. Ayrıca daha iyi kurutma sağlamak adına 2 yöne hareket eden tambura sahip.

Fiyat: 3300 – 3700 TL arasında değişmektedir.


Grundig GDH 80 Y – 8 Kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi

Grundig GDH 80 Y

Grundig GDH 80 Y

Hem enerji tasarrufu sağlamak için hem de çamaşırları fazla kurutarak zarar görmesinin önüne geçmek adına Multisense teknoloji ve Akıllı Sensörü bulunuyor. Çamaşırların kurutma zamanını kendisi otomatik hesaplayan Multisense teknolojisi ve çamaşırın nem oranını ölçerek belirlenen kuruluk seviyesine ulaştıkta kurutma işlemini bitiriyor.

Evinde küçük çocukları olan aileler için özel programı bulunan Grundig kurutma makinesi, Hijyen programına sahip. Ekstra hijyen sağlamak için sağlığa zarar verebilecek bakteri ve mikropları yok etmek adına yüksek sıcaklıkta çalışarak kurutuyor.

A+ enerji sınıfına sahip ve yıllık enerji tüketimi 297 kWh olan Grundig, 118 litre tambur hacmi ve 16 programı bulunmaktadır.

Fiyat: 2400 – 2800 TL arasında değişmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Arçelik Çamaşır Makinesi?

Candy CS C10LF-S – 10 Kg Kondenserli Kurutma Makinesi

Candy CS C10LF-S

Candy CS C10LF-S

Sürekli çamaşır yıkayan ve çamaşırları kurutmak için yeri olmayanlar için 10 kg kapasiteye sahip Candy kurutma makinesi sizin için iyi seçim olabilir. NFC teknolojisi ile akıllı telefon yardımıyla uzaktan kontrol etme imkanı sunan Candy, iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Hem ütü yapmanıza yardımcı olacak hem de kırışıklıkları en aza indirmek için buhar salınımını ideal seviyede tutarak çamaşırların ütü için uygun kurulukta çıkmasını sağlıyor. Kurutma döngüsünü KG sensörü yardımı ile çamaşırların ağırlığına göre ayarlar.

B enerji sınıfı ve yıllık enerji tüketimi 670 kWh olan Candy, 115 litre tambur hacmi var.

Fiyat: 1500 – 2000 TL arasında değişmektedir.


Hoover DX C10DCE-S – 10 kg Kurutma Makinesi

Hoover DX C10DCE-S

Hoover DX C10DCE-S

10 kilogram kapasite ve büyük tambur ile daha fazla çamaşır kurutmanıza yardımcı olan Hoover, özel patentli AquaVision teknolojisine sahip. AquaVision su tankı ile yeniden kullanmak için 5 litre yüksek hacimli su biriktirebilme kapasitesi var. Böylece biriken suyu ütü yaparken rahatlıkla kullanabilme şansınız var.

Gecikmeli başlatma seçeneği sunarak eve döndüğünüz zaman çamaşırları kuru ve ütü için hazır olacak şekilde bulabilirsiniz.

B enerji sınıfı ve yıllık enerji tüketimi 670 kWh olan Hoover çamaşır kurutma makinesi, 10 kilogram kapasite ve 115 litre tambur hacmine sahip.

Fiyat: 1600 – 2000 TL arasında değişmektedir.

Kategoriler: Beyaz Eşya

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir