En İyi Fantastik Romanlar

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

İnsanlar uzun yıllardır büyülü dünyalara kendilerini kaptırabilmek için en iyi fantastik romanlar aramaktadır. İyi kurgulanmış ve doğru bir üsluba sahip olan fantezi romanları, okuyucuları tam olarak içerisine hapsetmektedir. İyi ve kötü kahramanların fantezi dünyasında güç gösterisi yaptığı kitaplar her zaman en sık okunan kitaplar arasında yer almayı başarmıştır.

Okunması Gereken En İyi Fantastik Romanlar

Roman okumak kişisel gelişimimize nasıl bir katkıda bulunuyor diye soru soracak olursak şu cümle bize oldukça tanıdık gelecektir. Roman okumayan birey bir hayat yaşarken, roman okuyan birey okuduğu kitap sayısı kadar yaşamı ele alır. Çünkü her roman bir yaşantı demektir ve bir hayatta attığımız adımları bilgi ve tecrübelerimize dayandırarak atarız. Sizler ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğumuz okunması gereken en iyi fantastik romanlar listesi!

Bir İz Bırak – Veronica Roth

Veronica Roth imzalı Bir İz Bırak kitabı, fantezi dünyasına en çok satan eserler arasından giriş yapmayı başarmıştır. Umutsuzluk üzerine kurulu bir dünyayı konu alan eser, verilen güçler sayesinde bu dünyayı daha yaşanabilir bir haline getirmeyi konu alır. Değişik fantastik karakterlerin birbirleri üzerindeki güç gösterisini de okuyuculara başarılı bir şekilde yansıtmaktadır.

Kitap satın almak isteyenler için (D&R) fiyatı 14 – 20 TL arasında değişmektedir

Harry Potter (Lanetli Çocuk) – John Tiffany

Fantezi roman okuyucularının en sevdiği serilerden bir olan seri, bu romanıyla da kitlelerin büyük beğenisini toplamayı başarmıştır.Serisinin diğer kitaplarına kıyasla daha yeni olan romanda, baş karakter Harry’nin başına gelen trajik hikayeleri konu edinmektedir.Büyülü dünya içerisinde, Harry ve arkadaşlarının yaşadığı maceralar başarılı bir şekilde okuyucuya iletilmiştir.

Kitap satın almak isteyenler için (Kitapyurdu.com) fiyatı 24 – 35 TL arasında değişmektedir

Yüzüklerin Efendisi

Fantezi okurları tarafından yıllar boyunca çok sevilmiş en iyi fantastik romanlar listemizde konumlanan, bir fenomen haline getirilmiş serinin ilk kitabıdır.Olayların geçtiği orta dünya kavramı edebiyat ve sinema alanında büyük ses getirmiş kavramlardan biridir.

Edebiyat camiası için bir atılım ve önemi büyük olan Yüzüklerin Efendisi kitabı, dünya çapınca fantastik severler tarafından milyonlarca satış rakamına ulaşabilmiştir.

Buz Ejderhası – George Martin

Taht oyunları eserinin yazarı George Martin imzalı dünyanın en önemli fantastik eserlerinden biridir.Yazar bu eserinde büyülü ve dehşetengiz bir dünya oluşturmuştur.

Beş yaşındaki Adara’nın bu büyülü dünyada bir ejderha ile dost olup yaşadığı maceraları anlatılmaktadır. Köyünü tehlikeli canavarlardan korumak zorunda olan Adara’nın dünya üzerindeki savaşı temel konu olarak işlenmektedir.

God of War

Savaş oyunları seven kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle oynanan oyun olan God of War efsanesinin kitaplaştırılmış hali olarak piyasaya sürülmüştür.Oyun serisinin en heyecanlı savaşları ve en sürükleyici sahneleri, J.M Barlog tarafından başarılı bir şekilde işlenmiştir.

Oyunda da olduğu gibi İskandinav tanrıları ile mücadele eden Kratos’un hikayesi okuyucu ile buluşturulmuştur.

Yerdeniz Büyücüsü

Başarılı eserlere sahip fantezi yazarı Ursulanın, en güncel ve en çok satan kitabıdır.

Kitabın ana karakteri olan ve büyü işleriyle uğraşan Ged karakterinin, çocukluk dönemlerinde büyücü olabilmek için çabalaması ve bu uğurda başına gelen maceralar anlatılmaktadır.

Yazar, ergenlik dönemindeki büyücü karakterin de atıflarını da kitabın son bölümünde başarılı şekilde işlemiştir.

Açlık Oyunları

Güncel ve sevilen bir fantezi ürünü olan Açlık oyunları, konu olarak kıyametten sonraki Kuzey Amerika’yı konu almaktadır.

Capitol adlı gelişmiş bir şehir tarafından yönetilen kıyamet sonrası insanları, Açlık oyunları adı verilen bir tür yarışmaya ev sahipliği yapıyorlar.Tek kişi kalana dek devam eden yarışma, kitabında ana konusu olarak işlenmiş durumda.

İskandinav Mitolojisi – Gaiman

Fantezinin ünlü yazarlarından olan Gaiman, antik ve günümüz dünyasından yararlandığı fantezi dünyasını bu kitabında işlemektedir.İskandinav insanlarının mit haline gelmiş masallarını içeren kitapta, filmlere konu olan olaylarda yer almaktadır.

O bölge de yaşadığına inanılan dağ trolleri, insanların en çok karşılaştığı fantastik canlılar arasında yer almaktadır.

Bitmeyecek Öykü – M.Ende

Alman fantezi kitaplarının en önemli yazarı olan M.Ende, fantezi öykü türünde de karşımıza çıkmaktadır. Yazar, birçok kitabı ile milyonlarca satış rakamına ulaşmıştır.

Bitmeyecek Öykü eseri, 11 yaşındaki Bastian’ın başından geçen fantastik öykülere ve maceralara değinmektedir.Okuduğu kitap sayesinde fantezi dünyasına giriş yapan bu çocuğun öyküsü okurlar tarafından fazlasıyla sevilmiştir.

Yasak Büyü – Lee Kelly

Ünlü yazar Lee Kelly tarafından yazılmış eser, gangsterlerin hayatını, büyü karşıtlarının düşüncelerini ve büyücükle uğraşan çocukların hayatlarını konu alan bir eserdir.

İnsanların yasak şeylere zaafının büyü etrafında anlatıldığı, eserdir. Konu içerisinde gangsterlere yasadışı işleri için yardım eden büyücülerin ve bu işlerin önünü kesmek isteyen büyü karşıtlarının savaşı da yer almaktadır.

Tuz – Maurice Gee

Fantezi bir serinin kitabı olan Tuz, Maurice Gee tarafından kaleme alınmış başarılı bir fantezi romanıdır.Güçlü bir azınlık için çalıştırılan savunmasız insanların yaşamanı konu alır.

Bu insanlar içerisinden babasını kurtarmaya yemin etmiş bir çocuk olan Hari, Tuz’a yolculuk yaptığı esnada başından geçen maceraların kitapta işlenmesi büyük bir yankı uyandırmıştır.

Genç Elitler Serisi – Marie Lu

Ünlü yazar Marie Lu tarafından yazılmış olan Genç Elitler , kullanıcılara özel kutusunda bir üçleme olarak sunulmaktadır.Korkunç ülkenin sakinlerinin hayatlarını konu edinen kitap, dünya çapında geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Kimlikleri gizli olan bu ülkenin insanlarına Genç Elitler denmektedir. Tehlikeli olan Genç Elitlerin bulunarak yok edilmesi kitabın ana konusudur.

Çaylak – M.Rise

Ünlü yazar M.Rise tarafından kaleme alınmış başarılı fantastik romandır. Oluşturduğu serinin kitabı olan Çaylak, bir kızın ailesinin ani ölümü sonrasında ıssız bir kasabaya taşınması ile başlar.

Kasabada oluşan olumsuz olaylardan korunmak için gösterdiği çabaların konu edinildiği kitapta fantezi ve macera bir arada yer almaktadır.

Başmeleğin Gözdesi

Çıktığı ilk zamandan beri çok satan fantastik romanlar listesinde kendisine yer bulmayı başaran Başmeleğin gözdesi kitabı, vampirleri, avcılarını ayrıca melekleri konu alan fantezi dünyası içerisinde yer almaktadır.

Vampirlerin her yere saldırarak düzeni altüst ettiği zamanlarda meleklerin ve vampir avcılarının mücadelelerini konu edinmektedir. Kötü vampirlerle dolu bu fantezi dünyası, okuyucuları içine çekmektedir.

Kılıçtan Taç – Robert Jordan

Ünlü fantezi yazarı olan Robert Jordan tarafından kaleme alınmış en iyi fantastik romanlar biri olan Kılıçtan Taç kitabı, aynı Zamanda Çarkı adıyla da piyasa sürülmüş durumdadır.

Fantezi türünün en önemli temsilcilerinden biri olarak dünya çapında milyonlarca okuyucuya ulaşmayı başarmıştır. 808 sayfadan oluşan Kılıçtan Taç kitabı, okurları fantezi dünyasının içerisine tam olarak çekebilmektedir.

Kategoriler: Kitaplar

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir