En İyi Laptop Tavsiyeleri

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Laptoplar amaçlarına göre farklı işlevlerde üretilen, insan hayatını kolaylaştıran elektronik cihazlardır. Evde, ofiste, okulda ve insanın olduğu her yerde çalışmalar yapmak veya oyun oynamak amacıyla laptop kullanılmaktadır. Kullanılan laptopların, kullanılma amacına göre doğru karar verilerek seçilmesi önemlidir. Bu makalede sizler için 2020 yılının en iyi laptop tavsiyeleri hangisi sorusuna net cevap vereceğiz.

Laptop Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Laptop Markası: Laptop markası seçimi oldukça önemlidir. Bu seçimi yaparken günümüzün önde gelen dizüstü bilgisayar markaları seçilmelidir.

Isınma Sorunu: Alacağınız cihazın ısınma sorunu olup olmadığı oldukça önemlidir. Çünkü ısınan dizüstü bilgisayar hızla bozulur, performans kaybı olur ve ömür kısadır.

İşletim Sistemi: Windows 10 işletim sistemi günümüzde yaygın olarak kullanılan işletim sistemidir.

Ekran Özellikleri: Satın alacağınız laptopun çözünürlüğü en az FULL HD olmalıdır. 2K veya 4K olması ise önerilir.

Depolama: Günümüz uygulamaları oldukça büyük kapasitelere ulaşmaktadır. Pek çok dosya, oyun ve program eskiye nazaran daha kapsamlıdır. Bu durumun sonucu da laptop alacak kişileri daha fazla depolamaya sevk etmektedir. Bu nedenle alacağınız laptopta asgari 512 GB depolama alanı olması sizi rahatlatacaktır.

SSD: Depolama içerisinde SSD depolamaya ayrı bir başlık açmak yerinde olacaktır. Artık SSD depolamalar sayesinde bilgisayar işleri oldukça kısa sürmektedir. Bilgisayarın açılıp kapanma süresinden daha pek çok işlevin saniyelerde yapılmasını sağlamaktadır. Hız sizin için önemli ise mutlaka SSD depolaması olan bir laptop almanız iyi bir fikir olacaktır.

İşlemci: Bir insanın en önemli organı şüphesiz beyindir. Tıpkı insanda olduğu gibi laptopta da en önemli kısım beyindir. Bir bilgisayarın beyni ise işlemcisidir. İşlemci seçerken dikkat etmeniz gereken ilk husus işlemci neslidir. İşlemci nesli en az 5 ve üzeri olan cihazlar performans açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

2020 Yılının En İyi Laptop Tavsiyeleri

En iyi laptop tavsiyeleri
En iyi laptop tavsiyeleri

2020’de çeşitli markalar, farklı özellikler ile dizüstü bilgisayar modellerini piyasaya sürdü. Akıllı telefonların her yerde olduğu, tabletlerin artık sıradan ve hatta akıllı saatlerin bile insanların düzenli olarak kullandığı bir dünyada yaşıyoruz. İster fotoğraf düzenleme, ister çok sayıda e-posta yazma, belge oluşturma veya iş arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde olma gibi çalışma zamanı geldiğinde, iş için en iyi dizüstü bilgisayarları bulmanıza yardımcı olmak için buradayız.

En İyi Casper Laptop

Casper Excalibur G780
Casper Excalibur G780

17,3 inç ekran büyüklüğü sayesinde oyun severler için biçilmiş kaftan. Casper Excalibur G780 tam bir performans canavarı. 2 – 4 kg ağırlığındaki cihaz 6GB ekran kartı hafızası ile oyun severlere yüksek konfor sunuyor. Nvidia GeForce RTX 2060 farkını kullanıcılarını yaşatan Casper Excalibur G780 FHD ekran özelliğine sahip. IPS ekran farkı ve siyah renk tasarımı ile kusursuz bir görünümde. 32 GB Ram ve Intel Core i7 işlemcisi ile bu bilgisayarı zorlamak neredeyse imkânsız. Çünkü 10750 H serisi işlemci nesli ile güçlendirilmiş en üst seviyede.

En İyi Lenovo Laptop

Lenovo IdeaPad Gaming 3
Lenovo IdeaPad Gaming 3

Lenovo IP Gaming 3, 2kg ağırlığı ve 15,6 inç ekran boyutu ile eşsiz bir sadelik sunuyor. 2666 MHz bellek hızına sahip cihazda GDDR6 4GB ekran kartı hafızası bulunmaktadır. Full HD ekran özelliğine sahip cihazın ekran kartı Nvidia Geforce GTX 1650’dir. IPS ekran paneline sahip cihaz Intel Core i7 10750 H işlemciye sahip. Bu işlemci ile ekran kartı birleştiğinde muazzam bir güç ve performans deneyimi almanız işten bile değil.

En İyi HP Laptop

Hp Pavilion Gaming 15-EC0006NT
Hp Pavilion Gaming 15-EC0006NT

HP’nin Pavilion serisi bilindiği gibi performans cihazıdır. Görsel olarak harika ve estetik bir görünüme sahiptir. Cihazın 256 GB gibi bir SSD kapasitesi bulunmaktadır. AMD Ryzen 5 işlemciye sahip cihaz 2 kg ağırlığa sahiptir. Kozmetik olarak estetik bir görünüme sahip olan cihaz ağırlığı ile de pek çok kullanıcıyı mutlu etmektedir. 15,6 inç büyüklüğündeki ekranı standart bir kullanım sunmaktadır.

En İyi Asus Laptop

Asus Zenbook UX334FLC-A4107T
Asus Zenbook UX334FLC-A4107T

13,3 inç’lik ekran büyüklüğü ve 2kg ağırlığı ile kolay ve pratik bir kullanım sunmaktadır. Cihazın GDDR5 tipli ekran kartı belleği 2 GB hafızaya sahiptir. Nvidia GeForce MX230 harici ekran kartına sahip olan cihaz Full HD ekran özelliğini de beraberinde sunmaktadır. Oldukça güçlü bir işlemciye sahip olup Intel Core i7 10510 U işlemci modeli bulunmaktadır. İşletim sistemi ise Windows 10 Home olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

En İyi Apple Laptop

Apple MacBook Pro
Apple MacBook Pro

Oldukça yüksek etkileyici bir izleme tecrübesi sunmak için 16 inç retina ekran özelliğinde üretilmiştir. Yoğun iş ve baskı altında yüksek performans ile çalışabilmesi için 8 çekirdekli bir işlemciye sahiptir. SSD farkı ise göz kamaştırmaktadır. Çünkü 8 TB’a kadar yükseltilebilen SSD depolama opsiyonu sunmaktadır. 64 GB Ram desteği bulunan Apple MacBook Pro Intel Core i9 büyük dosyalar ile işi olanlar için ideal. Bunun yanı sıra hızlı render ve oynatıcı konforu da cihazda es geçilmemiş. Bu nedenle AMD Radeon Pro 5000M serisi gibi oldukça yüksek bir teknoloji kullanılmış. Stüdyo kalitesi ve konforu da unutulmamış. Bunun için 6 hoparlörlü ses sistemi de cihazla birlikte kullanıcılara sunulmaktadır. Sınır tanımayanlar ve yüksek performans arayanlar için oldukça isabetli bir cihaz.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir