En İyi Online Oyunlar

Alijan tarafından tarihinde yayınlandı

Bilgisayarınızda eğlenceli vakit geçirmenin yollarından biri oyun oynamaktır. Oynadığınız diğer oyunları bitirdiniz veya sıkıldıysanız sizin için en iyi online oyunlar başlığı altıdan popüler oyunları bir araya getirdik. 2020 yılından öne çıkan oyunlardan oluşan listemizde en popüler çevrimiçi rekabetçi oyunlar bulunmaktadır.

Popüler Oyunlar

Oyuncular tarafından sıkılmadan her an oynanabilmesi için oyunlarına sürekli güncellemeler getiriyorlar. RPG (Rol Yapma Oyunları) ‘den FPS (Birinci Şahıs Nişancı) ‘e, MOBA (Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arenası)’ dan MMORGP (Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma) ‘ye kadar birçok oyun bu türleri ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Listede ister PC’de istersenizde mobil’de oynayabileceğiniz oyunları sıraladık.

Player Unknows Battleground (PUBG) – Arkadaşlarla Oynanacak Online Oyun

Player Unknows Battleground (PUBG) - Arkadaşlarla oynanacak online oyunlar

Player Unknows Battleground (PUBG)

En iyi online oyunlar listemizde ilk sırada bulunan, çevrimiçi çok oyunculu sistem yapılarından biri olan PUBG, 3 senedir Fortine ile birlikte BR ‘’Battle Royale’’ türünün tozunu attırmaktadır. Fortine oyunu şimdilerde bu oyun türünde zirvede olsa da, 2017’den beri milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan PUBG hala türünün en çok oynanan oyunlarından biridir.

Hem PC’den hem de mobil telefondan oynana bilen ve konsol ve mobil sürümlerini piyasaya sürmesinin ardından oyuncu sayısını katlayarak daha geniş çapta kitlelere hitap etmeye başlamıştır. PlayerUnknown şirketinin başyapıtı olan PUBG oyununda, kazanabilmek için hayatta kalan en son kişi olmalısınız.

Oyunumuzun eleştirebileceğimiz tek yönü ise gerektirdiği yüksek sistem gereksimi olarak görünüyor.

League of Legends – Çok Oyunculu Savaş Oyunu

League of Legends

League of Legends

Moba oyunlarının ilk örneği, en iyi oyunlar listesinde 2.sırada konumlanan, Warcraft 3’e getirilen ufak bir eklenti olan DOTA, daha sonra bir oyun olup League of Legends’in esin kaynağına dönüşmüştür. 2009 yılında Riot Games tarafından piyasaya sürülen LOL, bilinenin aksine DOTA2 oyunundan eski olup, şu an da dünyanın en çok oynanan oyunu unvanına sahiptir.

Oyunun amacı 5 takım arkadaşınız ile birlikte koordineli bir şekilde oynayarak nexus denilen yapıyı alt edebilmektir. Son olarak bizce Lol’ ün bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni optimizasyonu en iyi yapılan oyunlardan biri olduğu için çok eski sistemlerle bile iyi bir performans ile sergileyebilmesidir.

Counter Strike: Global Offensive – Çok Oyunculu Savaş Oyunu

Counter Strike: Global Offensive - Online Savaş Oyunları

Counter Strike: Global Offensive

1999 yılında,Valve şirketinin yapımcılığında Half – Life oyunu çıktıktan bir sene sonra geliştiricileri tarafından oyuna Counter – Strike adında bir eğlence modu eklendi. Bu eklenti, multiplayer oyun deneyimini sonsuza kadar değiştirip, profesyonel oyunculuk kavramının ilk adımlarını attı.

Karşınızda en iyi online oyunlar sıralamasında 3.sırada bulunan ve 2012 yılında piyasaya sürülen ve bu klasiğin en son sürümü olan ‘’CS:GO‘’. FPS türünün en iyi örneklerinden biri olan bu oyunumuzda amaç düşman takımın bütün oyuncularını alt etmektir.

Steam’de çok satanlar listesinde hala kendine yer bulabilen CS:GO Counter – Strike serisinin en çok satılan oyunu olarak karşımıza çıkmakta ve bu unvanını uzun yıllar koruması beklenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Strateji Oyun Tavsiyeleri

Grand Theft Auto V – Araba Oyunu

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

1997 yılında Rock Star Gaming sirketi tarafından çıkartılan ilk GTA oyunu 2D olarak piyasaya sürüldü. Oyun yıllar içerisinde hikâye, karakter değişimine maruz kaldı ve sürekli yeni sürümleri tasarlandı. Son olarak 2013 yılında aynı yapımcı şirket tarafından oyunun son sürümü olan GTA V oyun severlerin beğenisine sunuldu ve bizim en iyi online oyunlar listemizde 4.sırada kendisine yer buldu.

Aradan geçen zamanın ardından oyunculara sunulan en iyi sınırsız serbestlik, grafik özellikleri ve gerçeklik GTA V ile yaratılmış oldu. Oyunun tek eleştirilebilir yanı ise sadece yüksek sistem özellikleri içeren cihazlar ile oynanabilmesi.

Ücretli Oyundur ve Steam’den Satın Alabilirsiniz: https://store.steampowered.com/app/271590/Grand_Theft_Auto_V/

OverWatch – Birinci şahıs nişancı oyunu

OverWatch

OverWatch

Blizzard tarafından hazırlanan görsel açıdan zengin bir MMOFPS oyunu olan OverWatch dünya çapında piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarmıştır ve en iyi oyun olarak 5.sırada OverWatch konumlandırdık.

Oyunun başında her oyuncu 30 karakterlik bir listeden seçimini yapar ve 6’şar kişilik takımlar oluşturulur. Ofansif, Defansif, Tank ve Destek özelliklerine sahip oyun içi karakterleri iyi tanımak oyunu kazanmanızda büyük rol oynamaktadır.

Ayrıca oyunda sıkılmamanız adına başlangıç noktasına dönüş yaparak, oyunun durumuna göre kullandığınız kahramanı değiştirebilme şansına da sahipsiniz. Keyifli ve deneyimlemeniz gereken sürükleyici özelliklere sahip olan bu oyunu oynamanızı tavsiye ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Oyun Tavsiyeleri

Call of Duty: Black Ops IIII – Savaş Oyunu

Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops IIII

Efsane Call of Duty serisi, gayet başarılı bir sürümü olan Black Ops’un 4.serisi ile karşımıza çıkıyor. Seride ilk defa tek oyunculu mücadeleye yer verilmemiş. Oyunculara PvP rekabetçi modu, takım olarak zombilere karşı savaşılabilen bir mod ve Battle Royale modu olmak üzere 3 farklı mod sunuyor.

Yaratılan karakterler ise sınıf olarak ayrılmak yerine ‘’uzman’’ sıfatıyla yaratılmış. Çoklu oyuncu evreninde uzmanları deneyimleyebileceğiniz takımlı modlar yerine ayriyeten birde görevler yapabileceğiniz bir mod yer alıyor. Oyunumuzun tek eleştirebilecek yani ise oyun içi hikaye modu eksik kalmış olması .

Call of Duty: Black Ops IIII, listemizde 6.sırada kendisine yer buldu.

Fortnite – Hayatta kalma oyunu

Fortnite - Çevrimiçi online oyunlar

Fortnite

Fornite, oyununun genel amacından bahsetmek gerekirse rastgele oluşturulmuş haritalarda hem kaynak toplamak, hem görevin gerektirdiği yapıları inşa edebilmek, hem de düşman birimlerini geri püskürtmek olarak açıklayabiliriz. Yani, Fortnite oynarken gündüzleri çevreden topladığınız aletlerle barınağınızı inşa ederken, geceleri size saldıran canavarlara karşı mücahadele etmeniz gerekiyor .

Ayrıca iyi yapılmış optimizasyonu sayesinde yüksek grafik hatlarına sahip olmasına rağmen düşük sistem gereksinimleri ile kullanıcılara adeta oyunu indirmeleri için göz kırpıyor. Buna kanıt olarak oyunun yaratıcı şirketi Epic Games dünya çapında 45 milyon oyuncuya ulaştıklarını belirtti ve listemizde 7.sırada yer aldı.

Bizde size yaptığımız incelemeler neticesinde bu kocaman ailenin bir oyuncusu olmanızı tavsiye ediyoruz.

Minecraft – Ev inşa etme oyunu

Minecraft

Minecraft

Açık dünya oyunu severlerin en çok tercih ettikleri oyun olan Minecraft, bu gibi listelerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Çünkü oyun içi haritanın bize sunduğu bu açık dünyada tamamen özgürsünüz ve istediğiniz her yere gidebilme şansına sahipsiniz.

Kısaca, oyunun temelini her şeyi kırabiliyor, toplayabiliyor ve topladığımız materyalleri istediğimiz her yere yerleştirebiliyor olmamız oluşturuyor. İki modu ile sunulan oyunda bir modda hayatta kalmaya çalışırken, diğerinde yaratıcı becerilerinizi ortaya çıkartma şansı elde ediyorsunuz.

Ayrıca, son açıklanan verilere göre Minecraft oyuncu sayısının 112 milyonu aştığı ifade edilmiştir ve incelememiz sonucunda 8.sırada kendisine yer buldu. Bunun en büyük nedeni olarak düşük sistem gereksinimi ile her türlü oyuncu kitlesine ulaşabilmesi gösterilebilir.

Kategoriler: Oyunlar

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir