En İyi Tıraş Makinesi

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Mükemmel ve rahat tıraş deneyimi yaşamak için herkesin aradıkları ve tartıştıkları konu en iyi tıraş makinesi hangisi olduğu. Bu konuda hiç sürpriz yok ki hepimiz rahat tıraş olmak istiyoruz. Bu konuda arkadaşlarımızdan kullandıkları tıraş makinesi nasıl olduğunu soruyoruz. İyi veya kötü bir marka tavsiye eden arkadaşlarımız olmuştur.

Bu yazıda sizler için ucuz ve çok tercih edilen en iyi tıraş makinesi tavsiye edeceğimiz bir liste hazırladık. Hemen listeye geçmeden önce sizlere daha önemli bir konu hakkında kısa bilgi vermek istiyorum.

En İyi Tıraş Makinesi Özellikleri

Yüksek Kaliteli Tıraş Başlığı: Bu bir elektrikli tıraş makinesinin açık ara en önemli kısmıdır; keskin bıçaklar ve çok düşük toleranslarla işlenmiş ince bir dış folyo, yakın bir tıraş için hayati önem taşır.

Güçlü Motor: Daha güçlü bir motorla donatılmış bir elektrikli tıraş makinesi daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde tıraş yapmanıza yardımcı olur.

Şarj Olma ve Şarjlı Kullanım Süresi: Daha konforlu bir tıraş deneyimi yaşamanız için tıraş makinesinde şarj olmas süresinin kısa ve şarjlı kullanım süresinin ise yüksek olması gerekir.

Tıraş Makinesi Çeşitleri

Saç ve sakal kesme teknolojisi, tıraş makinalarında gerçekleşen iyileştirmeler ve üst düzey performans verimi sayesinde bugün artık pek çok birey kendine ait tıraş makinesi satın almaktadır. Tıraş makinesi sahibi olmayan, kimi nedenler ile tıraş makinesi bozulan veya tıraş makinesinden memnun olmayan bireyler ise tıraş makinesi çeşitleri ve özelliklerinden istifade edip kendilerine yeni ürünler aramaktadır.

Birbirinden çok farklı özelliklere ve bıçak niteliğine sahip tıraş makineleri; markalara göre üretim farklılıkları göstermektedir. Fonksiyonel olarak birbirinden farklı niteliklere sahip olan tıraş makinasını seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik; bireyin cildine ve sakal yapısına uygun bıçakları olmasıdır.

Saç Tıraş Makinesi

Uzayan saçlar için pek çok birey artık kuaföre gitmemekte, bunun yerine iyileştirilmiş performansı sebebi ile kendilerine en iyi tıraş makinesi almaktadır. Saç tıraş makinesi sahibi olmayan bireyler için bu cihazların ne gibi niteliklere sahip olduğunu kısaca açıklamak isabetli olacaktır. Üründen ürüne farklılık göstermekle birlikte genel özellikleri şu şekildedir.

Üst düzey performans ile üretilen ve uzun vadeli kullanım için imal edilen yeni nesil tıraş makinaları fevkalade kullanışlıdır.  Son tasarım kesme ünitesi, paslanması güç bıçak takımı, ayarlanabilir sakal ve saç tarakları size her tıraş olduğunuzda hızlı ve keskin bir kesim sunmak maksadıyla imal edilmektedir.

Çift taraflı kesme ünitesini düşük sürtünmeli tasarımla birleştiren gelişmiş çift kesim teknolojisi ile saçlarınızı istediğiniz gibi kesebilirsiniz. Yenilikçi kesme ünitesi, geleneksel ve eski usul saç kesme makinelerinden iki kat daha hızlı saç kesmek için tasarlanmıştır ve çoğu üründe bulunan sağlam çelik kasa ile son derece dayanıklıdır.

Değiştirme özellikli tarağı takın ve aralarında küçük farklar olacak şekilde 1 ila genellikle 30 mm arasındaki otuz kilitli uzunluk ayarını kendinize göre ayarlayın. İstenen uzunluğu seçmek için ayar çarkını çevirin ve kilitleyin. Aralarında 1 mm fark olacak şekilde 1 ila 25 mm arasındaki 25 uzunluk ayarı arasından seçim yapın. Tarak kullanmadan saçlarınızı 0,5 mm uzunluğunda kesebilirsiniz.

Sakal Tıraş Makinesi

Bir üst başlıkta genel hatları ile belirtilen saç ve sakal tıraş makineleri elbette üründen ürüne farklılık göstermektedir. Her üründe ayarlanabilir başlıklar ya da 0,5 mm kesim yapabilecek bıçak yoktur. Ancak genellikle bu özellikler hemen hemen her tıraş makinasında bulunmaktadır.

Yeni nesil tıraş makineleri eski usul tıraş makinelerine göre daha düz kesim için tasarlanmıştır. Çünkü bunun en isabetli ve doğru hareket olduğuna artık tıraş makinesi kullanan bireyler tarafından doğrulanmıştır.

Bağımsız ajanslar tarafından yapılan testler yeni nesil sakal tıraş makinelerinin tek bir vuruşta diğer tıraş makinelerinden daha fazla sakal yakaladığını kanıtladı. Daha az hareket cilt tahrişi riskini önemli ölçüde azaltır. Bu yüzden hassas cilde sahip erkekler bir yeni nesil tıraş makinelerinin etkili gücünü seçer.

Doğru seçilmiş bir tıraş makinesi, cildinize ultra ince bir his ve en iyi cilt koruması için son derece keskin bıçaklar yerleştirir. Yeni nesil tıraş makineleri cildinize mükemmel şekilde uyan basınca duyarlı bıçaklara sahiptir.

Bu cihazlar çoğu zaman, sakallarınız arasında yüksek başarıda temas sağlayan dinamik, esnek bir başlık ile birlikte size ulaşır. Bazı erkekler daha iyi kayma ve ferahlatıcı cilt deneyimi için su, köpük veya jel içeren elektrikli tıraş makinelerini kullanmayı tercih ettiklerini ifade ederler.

Bu sebeple pek çok tıraş makinesi hem ıslak kullanıma hem de kuru kullanıma uyum sağlamaktadır.

Bu, istediğiniz yöntemle tıraş olmanız için mükemmel bir seçenek sunar. Bunun yanı sıra yeni nesil cihazların pek çoğu su altında kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Bu sayede istediğiniz yerde su korkusu olmaksızın cihazınız bozulmadan tıraş keyfini yaşayabilirsiniz.

Saç & Sakal Tıraş Makinesi

Saç ve sakalını kendisi şekillendirmek isteyen bireyler bu noktada her ikisi için de tek cihaz kullanmayı talep etmektedir. Bu talep doğrultusunda üretilen cihazlar da saç sakal tıraş makinesi olarak tek kategoride üretilmektedir.

Yeni nesil saç ve sakal tıraş makinesi, elinize doğal ve sezgisel olarak uyacak şekilde tasarlanmıştır. Üretim aşamasında kullanılan taraklar ve başlıklar sayesinde saç ve sakalları yüksek düzeyde yakalama başarısına sahiptir ve bununla birlikte çoğu günümüz saç ve sakal tıraş makinesi bol su ile hiçbir problem yaşamadan yıkanabilir.

Özel Temizleme yaparak tıraş makinenizi otomatik olarak maksimum performans için koruma altına alabilir ve uzun vadede kullanım imkânına sahip olabilirsiniz. Alkol bazlı temizleme sıvısı mikropların

En İyi Tıraş Makinesi Hangisi

2020 yılının profesyonel ve kaliteli en iyi saç & sakal tıraş makinesi sıralamak için tıraş makinelerinin özelliklerini, şarj olması süresi, şarjlı kullanım süresi ve fiyatlarını inceledik.

1- Wahl 09864-0465 Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi

Wahl 09864-0465 Tıraş Makinesi

Wahl 09864-0465

8 adet farklı boyutlarda kılavuz tarakı bulunan Wahl 09864-0465 Tıraş Makinesi 240 dakika kablosuz kullanım süresi var.

Özellikleri

 • Pürüzsüz cilt için folyo başlığı bulunuyor.
 • Burun, kulak tüyleri için döner başlık.
 • Şekillendirme bıçağı ile yüzünüze stil kazandırın.
 • Otomatik bilenme özelliği ile çelik bıçak seti.
 • Paslanmaz çelik kullanımı.
 • Lityum-Ion ile 60 dakika şarj yaparak 240 dakika (4 saat) kullanım süresi.
 • Hızlı şarj özelliği.

Ürün fiyatı: 1100 – 1500 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

2- Philips MG7715/15 13’ü 1 arada Tıraş Makinesi

Philips MG7715/15 Tıraş Makinesi

Philips MG7715/15

13 başlığı bir arada bulunan Philips MG7715/15 Tıraş Makinesi maksimum hassasiyet kazandırmak için kaymaz kauçuk ve DualCut bıçaklar ile ekstra kontrol sağlıyor.

Özellikleri

 • Daha keskin ve hızlı DualCut Teknolojisi.
 • 13 başlık ile sakalınızı kolaylıkla düzeltebilir, şekillendirebilir veya saçınızı kesebilirsiniz.
 • Daha keskin olması için sakal düzeltici çelik bıçakları hafifçe birbirine sürter.
 • Vücuttakı kılları kolay ve rahat tıraş etmeniz için Vücut tıraş başlığı bulunuyor.
 • İstenmeyen burun kıllarınızıdan kurtulmak için burun kılı düzeltici
 • Kaymaz kauçuk tutma yeri ile daha iyi kontrol sağlarsınız.
 • Lityum-iyon pil ile 1 saat şarjla 120 dakika (2 saat) kullana bilirsiniz.

Ürün fiyatı: 760 – 860 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz. Resmi sitesinden Detaylı İncele.

3- Braun BT 5040 Saç & Sakal Tıraş Makinesi

Braun BT 5040

Braun BT 5040

Lityum İyon uzun ömürlü pil kullanarak 1 saat içinde tam şarj ola bilir ve 100 dakikalık kullanım süresi var.

Özellikleri

 • Autosensing motor bulunuyor ve sık saçları tıraş ederken bile keskin bıçakları sayesinde sabit bir hız sağlıyor.
 • Musluk suyu ile tamamen yıkanabilir ve kolay temizlenebilir.
 • Şarjınızın aniden bitmesinin önüne geçmek için LED pil ve şarj göstergesi bulunuyor.
 • Daha uzun saç ve sakalınızı 11-20 millimetre tarakla koruyabilirsiniz.

Ürün fiyatı: 690 – 790 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

4- Philips BT7512/15 Sakal Şekillendirme ve Tıraş Makinesi

Philips BT7512/15

Philips BT7512/15 Sakal Şekillendirme Makinesi

Özellikleri

 • Sakal düzeltme işleminde etrafın temiz kalabilmesi için vakum ile kesilen kılları toplar
 • %50 daha güçlü hava akışına sahip
 • Paslanmaz çelik bıçaklara sahiptir
 • Kendi kendine bilenen bıçaklar ile rahatça en kalın kılları kesebilirsiniz.
 • 1 saat şarj ile 75 dakika kablosuz çalışabilir.

Ürün fiyatı: 3000 – 400 TL arasında değişmektedir. Teknosa.com satın ala bilirsiniz. Resmi sitesinden Detaylı İncele.

5- Philips QP6505/20 OneBlade Pro Tıraş Makinesi

Philips QP6505/20 OneBlade Pro

Philips QP6505/20 OneBlade Pro

Özellikleri

 • 9 uzunluk ayarı ile sakalınızı şekillendirme, kısaltma ve tıraş etme gibi kolaylıklar sağlıyor
 • OneBlade Teknolojisi: Saniyede 200 kez hızla haraket eden kesiciler ile konforlu ve kolay tıraş
 • 1 saat (60 dakika) şarj ile 60 dakika kablosuz kullana bilirsiniz.
 • En iyi performans sağlamak için bıçağı 4 ayda bir değiştirmelisiniz

Ürün fiyatı: 270 – 400 TL arasında değişmektedir. Teknosa.com satın ala bilirsiniz. Resmi sitesinden Detaylı İncele.

6- Philips MG5740/15 12’i 1 arada Erkek Tıraş Makinesi

Philips MG5740/15

Philips MG5740/15

80 Dakika (1 saat 20 dakika) kablosuz kullanılabilen Philips MG5740/15 16 saat şarj etme süresi var.

Özellikleri

 • DualCut teknolojisi ile daha keskin hale gelmesi için sakal düzelticinin çelik bıçakları birbirine sürter
 • Saç & Sakal düzeltmeniz ve şekillendirmeniz için 12 aparat bulunuyor.
 • Kolay temizlenmesi için musluk altında yıkanabilir.
 • İstenmeyen kıllardan burun kılı düzeltici ile kurtulun.

Ürün fiyatı: 570 – 690 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz. Resmi sitesinden Detaylı İncele.

7- Philips MG3720 Erkek Tıraş Makinesi

Philips MG3720

Philips MG3720

İstediğiniz saç & sakal/bıyık stiline sahip olmak için kaliteli 7 araca sahip olan Philips MG3720 durulanabilir başlıklar, 60 dakikaya (1 saat) kadar çalışma süresi ile beklenenleri karşılıyor.

Özellikleri

 • Cilt dostu bıçakları bulunan ve kendiliğinden bilenen tıraş bıçaklar çalıştıkça keskin hale geliyor.
 • Sakalınızı, boynunuzu ve saçlarınızın kenarlarını düz ve keskin hatlar oluşturmak için taraksız düzelticiyi kullanabilirsiniz.
 • Yüz tüylerinizi ve saçlarınızı düzeltmek için 5 tarakı bulunuyor.
 • İstenmeyen burun kılı ve kulağınızdakı tüylerden burun kılı düzelticisi ile nazikçe ve rahatsız etmeden ala bilirsiniz.
 • İstenmeyen burun kıllarınızıdan kurtulmak için burun kılı düzeltici

Ürün fiyatı: 300 – 450 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz. Resmi sitesinden Detaylı İncele.


En Çok Satan Tıraş Makinesi Hangisi

Bu sıralamada sizler için en çok satılan & tercih edilen tıraş makinelerini derledik. Listede bulunan tıraş makineleri hem fiyat hemde kalite ve konfor açısından inceledik. İnceleme sonucu kısa açıklama ile ürünler hakkında bilgi verdik.

1- Yopigo 609 Profesyonel Tıraş Makinesi

Yopigo 609

Yopigo 609

Pratik bir kullanıma sahip Yopigo 609 6 saat şarj ile 80 dakika (1 saat) kullanım süresine var.

Özellikleri

 • Saç ve sakal kesimi için uygun üründür.
 • Bıçakları elmas keskinliğindedir.
 • Paslanmaz çelik bıçaklar
 • 5 adet kesim tarağı bulunuyor

Ürün fiyatı: 95- 150 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

2- Philips BT1214/15 Sakal Düzeltici

Philips BT1214/15

Philips BT1214/15 Sakal Düzeltici

Paslanmaz çelik bıçaklara sahip Philips Beardtrimmer BT1214/15, 8 saat şarj ile 60 dakika kullanım süresi var.

Özellikleri

 • Keskinliğini korumak için çelik bıçaklar hafifçe birbirine sürter ve keskinliğini korur

Ürün fiyatı: 220 – 450 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz. Resmi sitesinden Detaylı İncele.

3- Yopigo WHL-28 T Saç, Sakal, Bıyık Tıraş Makinesi

Yopigo WHL-28 T

Yopigo WHL-28 T

Pratik kullanım sağlamak adına önceden 1 saat (60 dakika) şarj ederek 60 dakika kullanabilirsiniz.

Özellikleri

 • Keskin bıçaklar sayesinde etkili sonuçlar sağlarsınız.
 • Paslanmaz yüksek kalite çelik bıçak
 • 4 adet tarak başlığı var

Ürün fiyatı: 120 – 290 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

4- POWERTEC TR-658 Tıraş Makinesi

POWERTEC TR-658

POWERTEC TR-658

Önemli ölçüde size yardımcı ola bilecek POWERTEC TR-658 saç, sakal kesme veya şekillendirme için kullanabileceğiniz iyi ve en çok tercih edilen bir tıraş makinesidir.

Özellikleri

 • 8 saat (540 dakika) şarj olma süresi var.
 • 90 dakika kablosuz kullanım süresi var.
 • Yüksek dayanıklık ve uzun ömürlü kullanım sağlar
 • Kolay kullanım sunmak adına ergonomik tasarıma sahip

Ürün fiyatı: 90 – 190 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

5- Braun MGK 3245 Tıraş Makinesi

Braun MGK 3245

Braun MGK 3245

8 saat şarj olma süresi ile 80 dakika kablosuz kullanma şansınız var.

Özellikleri

 • Bakım kiti ile yüz tüyleri, sakal, sinek kaydı tıraş veya saçı şekillendirmek için 7’si 1 arada
 • Yüzünüzde sıkıştırma ve çekme yapmadan uzun ve kalın kıllar için kesim yapabilirsiniz.
 • Daha uzun sakal ve saç için 11 ve 20 millimetre arası tarak sahip.
 • Su altında kolaylıkla ve güvenli bir şekilde yıkama işlemini yapabilirsiniz

Ürün fiyatı: 200 – 460 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.


En Ucuz Tıraş Makinesi

Eğer tıraş makinesine çok para harcamak istemiyorsanız bu sıralama sizler için en ucuz tıraş makinesi tavsiye edebileceğimiz bazı modeller var. Sıralamada Powertec, Goldmaster, Dearling ve Yopigo gibi markaların ürünler yer aldı.

1- Kamal Bryom RD-518 Tıraş Makinesi

Kamal Bryom RD-518

Kamal Bryom RD-518

Küçün boyutu ile aracınızın torpidosunda veya çantanızda ister evde, ister dışarıda bulundurun ve rahatça kullanın.

Özellikleri

 • Küçük boyut ve kolay taşınabilir
 • 0.1 millimetre bıçak ucu ile ince tüyleri alabilir
 • Çok az ağırlık (19 gr) ve rahatça yanınızda taşıyabilirsiniz
 • Kaş, kulak, ense, sakal kullanım alanları var

Ürün fiyatı: 20 – 30 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

2- Yopigo NS-216 Profesyonel Saç & Sajak Kesme Tıraş Makinesi

Yopigo NS-216

Yopigo NS-216

6 saat şarj olma süresi ile 80 dakika kablosuz kullanım süresi var.

Özellikleri

 • Paslanmaz çeklik bıçaklar ile suya karşı dayanıklıdır.
 • Saç, Sakal ve Koltuk altı tüyleri için uygun olan tıraş makinesi kolay kullanıma sahip
 • 2 adet yedek başlık bulunur

Ürün fiyatı: 28 – 40 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

3- Yopigo HTC Tıraş Makinesi

Yopigo HTC

Yopigo HTC

Özellikleri

 • 6 saat şarj olma ve 60 dakika (1 saat) kablosuz kullanım süresi var.
 • İstenmeyen burun ve kulak kılları alma aparatı bulunuyor.
 • Sakalı düzeltme veya şekillendirme aparatı bulunuyor.

Ürün fiyatı: 28 – 40 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

4- Dearling RD-607 Tıraş Makinesi

Dearling RD-607

Dearling RD-607

Özellikleri

 • 12 saat şarj olma ve 45 dakika kablosuz kullanım süresi var

Ürün fiyatı: 30 – 40 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

5- Goldmaster IN-6101 MiniCare

Goldmaster IN-6101 MiniCare

Goldmaster IN-6101 MiniCare

Özellikleri

 • Kablo ile şarj yok. Pille çalışıyor
 • Tarak ve temizleme fırçası var
 • Burun ve kullak kılları temizleme aparatı bulunuyor

Ürün fiyatı: 30 – 60 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

6- Goldmaster IN-6101 Tıraş Makinesi

Progemei GM-613

Progemei GM-613

Özellikleri

 • 6 saat Şarj olma ve 60 dakika (1 saat) kullanım süresi bulunuyor

Ürün fiyatı: 50 – 70 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

7- Powertec TR-558 Tıraş Makinesi

Powertec TR-558

Powertec TR-558

Özellikleri

 • Lithium batarya ile 120 dakika çalışma süresi
 • 7 saat şarj olma süresi

Ürün fiyatı: 100 – 130 TL arasında değişmektedir. Hepsiburada.com satın ala bilirsiniz.

Kategoriler: Elektronik

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir