En İyi Tost Makinesi

Alijan tarafından tarihinde yayınlandı

En iyi tost makinesi sahip olarak başta kahvaltı olmak üzere günün her saatinde alternatif bir yiyecek olarak tüketilen tost çeşitleri, gelişmiş teknik özellikli tost makineleri sayesinde istenilen yerde ve istenilen zamanda hazırlanabiliyor. Elektrikli küçük ev aletleri kapsamındaki ürünler, işlevsel yapıları sayesinde sadece tost değil, bazı yiyeceklerin pratik şekilde pişirilmesine de olanak sağlıyor.

Piyasada kalite, marka ve kullanım özelliğine göre birçok tost makinesi bulunuyor. Ürün çokluğundan dolayı klasik ürünleri de, gelişmiş özellikteki tost makinelerini de uygun fiyata almak mümkün. Bu yazımızda en iyi tost makinesi hangisi sorusuna bir cevap bulmak için araştırma yaptık.

Tost Makinesi Çeşitleri

Herkes tarafından severek tüketilen yiyecek için özel olarak geliştirilen tost makinesi çeşitleri, farklı renk ve tasarımlarıyla ev dekorasyonu da katkı sağlıyor. Hemen her evde bulunan tost makineleri, çok eski dönemlerden beri kullanılan temel mutfak gereçlerindendir.

Kullanıcıların istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilen modeller, özellik açısından farklılık gösterdiği gibi boyut olarak da birbirlerinden farklıdır. Kullanım amacına göre mini boy ya da büyük boy şeklinde üretilen tost makinesi seçenekleri, boyutları farklı olsa da işlevselliği ve özellikleri aynı olacak şekilde kullanıma sunulmaktadır.

Farklı tostlar, ızgara yiyecekler ve pratik pişirilme özelliğine sahip her türlü yiyeceğin kolayca pişirilebileceği tost makinesi çeşitleri bir hayli fazladır. Isı kademesi bulunan ürünlerde, yiyecekler özelliğine göre uygun ısı ayarlanarak pişirilebilir.

Tost makinesi denildiğinde, çeşit açısından karar vermede zorluk yaşanacak kadar fazlalık vardır. Her markanın, teknolojik gelişmeler doğrultusunda her sezon farklı özelliklerle piyasaya sunduğu ürünler neticesinde, ihtiyaca ve bütçelere uygun olarak seçim yapmak mümkündür.

Son zamanlarda en çok tercih edilen ve en iyi tost makinesi modelleri arasında yer alan döküm makineler, hem daha sağlıklı hem daha kolay hem de ısısını uzun süre muhafaza edecek şekilde tasarlandığından rağbet görmektedir. 

Tost makineleri, temel kullanım amacı tost çeşitleri hazırlamak olup, ızgara ve kızartma gibi kullanılma özelliğine karşı farklılık göstermektedir. Izgaraları tost makineleri, farklı yiyecekleri kolay ve sağlıklı şekilde hazırlayabilmek için daha çok tercih edilmektedir.

En çok tercih edilen tost makinesi markaları:

  • Arzum
  • Korkmaz
  • Arnica
  • Grundig
  • Sinbo
  • Awox

Fiyatları da, ürünün model ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlerde kullanılan temel eşyalardan olan tost makinelerini verimli kullanabilmek için seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kaliteli ve dayanıklı ürün arayışında olan kullanıcıların sıklıkla sorduğu tost makinesi alırken nelere dikkat edilmeli sorusu için verilecek cevaplar da fazladır.

Kendine, lezzetli ve pratik olarak yiyecek hazırlamak için tost makinesi almak isteyenler, göz önünde bulundurması gereken noktalar olduğunu bilmelidir.

Öncelikle, ihtiyaçlara uygun boyutta ürün tercihi yapmak önemlidir. Onun haricinde, çizilme ve yüksek ısıya karşı dayanıklı ürünlerin satın alınması, uzun süreli konforlu kullanım sağlayacaktır. Malzeme yapısı, tost makinesinin işlevine uygun şekilde kullanılmasında etkilidir. Teflon, döküm ya da granit gibi yapışmaz malzemeden imal edilen tost makinelerinde, ürünün malzemesi yiyeceklerin lezzetini de etkiler. Ayrıca, tost makineleri pişirme işlemini yüksek ısıyla yaptığından, enerji tasarrufu konusu da ön plana çıkıyor.

Tost makinesi markaları, ürün modeli farketmeksizin güvenlik önlemleri doğrultusunda yüksek ısıya karşı dayanıklı üretim yapıyor. Seçim yaparken tost yapma özelliği haricinde et, tavuk ve balık gibi yiyecekleri pişirme ihtiyacı için çoklu kullanım özeliğine sahip ürünler tercih edilebilir. Birden fazla işleve sahip modeller, daha farklı kullanım avantajı sunar.

Tercih edilecek ürünün motor gücü, 1500 Watt’an düşük olmamalı ki, verimli şekilde kullanılabilsin. Izgara kısmının yapışmaz olması, pratik kullanım açısından avantajlıdır. Ayrıca, belirli bir kullanımdan sonra yağ tabakası oluşacağından, sağlık için tehdit edici olabilir. Bu nedenle, ızgarası çıkarılıp temizlenebilir ürünler tercih edilmelidir. Üzerinde pişirilecek yiyecek için üst gövdesinin ayarlanabilir yapıda olması gerekmektedir.

Pişirme alanı açısından, 3-4 dilimin aynı anda yerleştirilebileceği kapasitede olması da, kullanım avantajına yöneliktir. Son üretilen ve en iyi tost makinesi tavsiyeleri arasında yer alan modellerde, yağ damlama kanalı ve temizleme fırçası da bulunuyor. Fiyat olgusu kullanım avantajına göre ikinci plana atılarak kaliteli bir ürün tercih edilmesi, uzun süre herhangi bir sıkıntı yaşanmadan kullanım sağlar. 

Düşmelere karşı dayanıklılık için, paslanmaz gövdeli tost makilerinin seçilmesi gerekir. Yine teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak göstergeli tost makineleri, evlerin vazgeçilmezi olan mutfak eşyaları arasında yer alır. Tost makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, başta dayanıklılık ve kaliteli kullanım olmak üzere enerji tasarrufundan avantajlı teknik özelliklere kadar birçok nokta vardır.

Fiyat olgusu da, ürün seçimi yaparken kullanıcıların dikkat ettiği konulardandır. Ancak, işlevsel kullanım için ucuz ürünleri tercih etmektense, dönem dönem uygulanan indirim kampanyalarını takip edip, kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla almak da mümkündür. 

Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi Ürün İnceleme

En İyi Tost Makinesi Tavsiye

Tost makinelerinde bulundan teknik özellikler, markadan markaya değişiklik gösterdiği gibi, yeni gelişmelere bağlı olarak aynı markanın farklı modelleri de ihtiyaç ve bütçelere göre satışa sunulmaktadır. Aşağıda en iyi tost makinesi tavsiye edebileceğimiz bazı ürünler listelenmiştir.

Grundig CG 6860 Tost Makinesi

Grundig CG 6860 model tost makinesi, 180 derece açılabilen plakalarla, çok amaçlı kullanıma yöneliktir. Sıcaklık ayara sistemi de bulunan modelde, tost haricinde at, balık ve tavuk gibi gıdaları ızgara tarzında pişirmek mümkündür. Sıcaklığın ayarlanabiliyor olması, farklı ısı gerektiren yiyeceklerin kıvamında pişirilmesi için kolaylık sağlamaktadır. 2000 Watt ile teknolojik özelliklerdeki tost makinesi, mutfakların vazgeçilmez küçük ev aletlerindendir. 

Grundig CG 6860 fiyatı 359 – 379 TL arasında değişmektedir.

Grundig CG 6860
Grundig CG 6860

Arzum Sultane AR2009 Granite Izgara ve Tost Makinesi

Elektrikli ev aletleri denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan Arzum’dan, Arzum Sultane AR2009 Granite, avantajlı teknik özelliklerle donatılmıştır. 1800 wat gücündeki üründet, çıkarılabilir plaka ve 180 derece açılabilir üst gövde, termostat ve ikaz ışığı bulunur. Üç kademeli ısı ayarı mevcut olup, dik konumda muhafaza edilecek tasarımdadır. Bu sayede yer açısından tasarruf sağlar. Bulaşık makinesinde yıkanabilir ve aynı anda dört tane tost yapma özelliğine sahiptir. 

Arzum Sultane AR2009 Granite fiyatı 169 – 235 TL arasında değişmektedir.

Arzum Sultane AR2009 Granite
Arzum Sultane AR2009 Granite

Grundig CG 5960 Tost Makinesi

Kaliteli bir tost makinesi almak isteyenler tercihini, Grundig CG 5960 modelinden yana kullanabilir. Ürünün motor gücü 1800 waat olup ısı ayar sistemi vardır. Tost veya ızgara tarzı yiyecekleri istenen ısıda pişirme imkanı sağlar. Aynı anda 6 dilim tost yapacak kadar geniş plakalara sahiptir. Aşınmalara karşı yedi kat korumalıdır ve uzun süreli kullanıma yöneliktir. Açılabilen döküm plakaları bulunan ürünün, farklı zevklere hitaben renk seçeneği de mevcuttur.  

Grundig CG 5960 fiyatı 179 – 259 TL arasında değişmektedir.

Sinbo SSM-2550 Tost Makinesi

Mutfaklarda pratikliğiyle çok tercih edilen Sinbo SSM 2550 model tost makinesinin yüzeyi teflon kaplama ızgara yüzeydir. Geniş ve yapışmaz özelliği sayesinde kullanımı kolaydır. Dört tost pişirecek şekilde tasarlanmıştır. Güç göstergesi, ikaz ışığı ve dik muhafaza özellikleri, ürünün kullanım avantajını ikiye katlamaktadır. Motor gücü 1500 Watt’tır, plakaları çıkarılabilir özelliktedir. Sapı da ısıya dayanıklıdır. 

Sinbo SSM-2550 fiyatı 118 – 149 TL arasında değişmektedir.

Sinbo SSM-2550
Sinbo SSM-2550

Arzum AR2001 Tost Makinesi

Teknik özellikleriyle tost severlerin tercihi Arzum AR2001, 6 dilim tost yapabilme özelliğine sahiptir. Plakaları çift taraflı ve çıkarılabilir özelliktedir. Isı ayar özelliği mevcut olup, termostat ve ikaz ışığı da, teknik donanımlarındandır. Döküm sapı, ısıya dayanıklıdır ve rahat kullanım sağlar. Paslanmaz çelik renkteki ürünün dik saklanma özelliği sayesinde yer tasarrufu sağlaması, tercih sebeplerindendir. Izgarası vardır ve tost harici çeşitli yiyeceklerin hazırlanmasında mutfakların teknolojik yardımcısıdır.  

Arzum AR2001 fiyatı 341 – 479 TL arasında değişmektedir.

Arzum AR2001
Arzum AR2001

Awox Rapid Mini Tost Makinesi

Günün her saati, evde veya işyerlerinde aperatif tost hazırlamak için ideal özellikteki Awox Rapid Mini, pratik kullanım için hazırlanmıştır. Motor gücü 750 watt, plakaları çift taraflıdır. Güç ikaz ışığı bulunan ürünle, her çeşit tost hazırlanabilir. Teflon yüzeyi sayesinde yapışma sıkıntısı yaşanmaz, temizliği de kolaydır.  

Awox Rapid Mini fiyatı 39 – 53 TL arasında değişmektedir.

Awox Rapid Mini
Awox Rapid Mini

Arnica Tost Maxi Tost Makinesi

Arnica Tost Maxi, elektronik aletlerin güvenilir markası Arnica’nın son teknolojik özelliklerdeki ürünlerinden biridir. 6 tane tost yapabilme imkanına yönelik ürün, müşterilerden olumlu yorum alıyor. 2000 watt motor gücü sayesinde beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 180 derece açılır üst gövdesine ek olarak yağ toplama haznesi, yanmaz ve yapışmaz plakalar, 5 kademeli ısı ayarı, termostat ayarı, granit plakaları ve kapalıyken kilitleme özelliği bulunmaktadır. Her yiyeceğin kalınlığına göre ayarlanma imkanı ve renk seçeneği, ürün rağbet görmesinde önemli rol oynuyor.  

Arnica Tost Maxi fiyatı 179 – 259 TL arasında değişmektedir.

Arnica Tost Maxi
Arnica Tost Maxi

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

Elektronik aletlerde Avrupa standartlarında ürün kalitesi arayışında olanlar, tost makinesi konusunda ikilem yaşamadan Dökümix döküm organik tost makinesi ile aradığı kaliteyi bulabilir. Tamamıyla çelikten üretilen ürün, yüzeyinde kaplama olmadığından uzun süre dayanıklıdır. Isı ayarı vardır. Döküm olmasından dolayı insan sağlığı için zararlı değildir. Ağır yapısı sayesinde baskı uygulamadan incecik tost yapma imkanı sağlar. 1800 waat motor gücündeki ürünün değişik renkleri de vardır.

Dökümix Döküm Organik fiyatı 175 – 289 TL arasında değişmektedir.  

Dökümix Döküm Organik
Dökümix Döküm Organik

Arzum AR2025 Tost Makinesi

Birbirinden farklı özellikteki modellerle her daim kullanıcıların öncelikli tercihi Arzum, Arzum AR2025 ile, tost makinesinde konforu yaşatıyor. Plakaları alüminyum dökümdür ve çıkarılabilir özelliktedir. Yağ damlama tepsisi, dik saklama imkanı, ısıya dayanıklı tutma kolu, kilitleme mandalı, 180 derece açılır üst gövde ve ısı ayarı, ürünün teknik özellikleridir. Teknik özellikleri ve 2000 watt güçlü motor gücü, istenilen tost çeşitlerinin ve farklı yiyeceklerin hazırlanmasında profesyonel yapıdadır.  

Arzum Ar2025 fiyatı 359 – 394 TL arasında değişmektedir.

Arzum AR2025
Arzum AR2025

Korkmaz A316 Tostella Tost Makinesi

Korkmaz A316 Tostella, 1800 watt gücünde granit döküm ızgaralı bir üründür. Dört adet tost yapma özelliği vardır. Izgaraları yanmaz yapışmaz ve kolayca çıkarılıp temizlenebilir. Isı ayarı sayesinde kullanıcı kontrolünde fazla enerji harcamadan kullanım sağlar. Tost haricinde ızgara ve kızartma gibi çok amaçlı pişirme özellikleri mevcuttur. 180 derece açılabilir gövdesi sayesinde farklı yiyeceklerin istenen kıvamda pişirilmesini sağlar. Kompakt tasarımlı ürün kullanım açısında oldukça pratiktir ve yağ toplama haznesi vardır. 

Korkmaz A316 Tostella fiyatı 189 – 339 TL arasında değişmektedir.

Korkmaz A316 Tostella
Korkmaz A316 Tostella

Arnica Tostit Maxi Granit Izgaralı Tost Makinesi

Değişik tost ve sandviçler hazırlamak isteyenler, Arnica Tostit Maxi sayesinde lezzetli yiyecekler hazırlayabilir. 2000 watt motor gücündeki üründe, 6 tane tost yapılabilir. Yağ toplama haznesi ve 180 derece açılır üst gövde özelliği sayesinde, hızlı ve kullanımı kolaydır. Plakaları yanmaz ve yapışmaz özellikte, ısı ayarı 5 kademelidir. Yiyeceklerin kalınlığına göre ayarlanabilir yapıdadır ve güç ikaz ışığı ile kilitleme mandalı gibi teknik özellikleri mevcuttur.

Arnica Tostit Maxi fiyatı 259 – 319 TL arasında değişmektedir.

Arnica Tostit Maxi
Arnica Tostit Maxi

Korkmaz A329-20 Tost Makinesi

1800 watt gücüye Korkmaz A329-20 teknik özellikleri sayesinde bir tost makinesinden daha fazlasını sunmaktadır. Isı ayar düğmesi, güç ikaz ışığı, yağ damlama haznesi, çok amaçlı pişirme imkanı, granit plaka yüzeyi, ızgara özelliği ve farklı renk seçenekleriyle tost hazırlama konusunda uzmandır. 

Korkmaz A329-20 fiyatı 399 – 549 TL arasında değişmektedir.

Korkmaz A329-20
Korkmaz A329-20
Kategoriler: Elektronik

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir