En İyi Uydu Alıcısı Tavsiyeleri

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Uydu aracılığı ile yeryüzüne mikrodalga sinyalleri geliyor. Bu sinyaller ise LNB yardımıyla uydu alıcılarına ulaşan bu sinyaller işlenerek televizyonda görüntü halini almaktadır. Sinyalleri işleyen ve görüntüye çeviren bu cihazlara Uydu Alıcısı adını veriyoruz. Teknolojinin ilerlemesiyle uydu alıcıları da buna paralel olarak gelişme göstermiştir. Teknolojideki ilerlemeler ile bunların yerini Dijital Uydu Alıcıları almıştır. Hatta günümüzde yayıncılık teknolojileri sayesinde Dijital HD Uydu Alıcıları üretilmiş ve kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Aşağıda sizler için en iyi uydu alıcısı listesini derledik. Çeşitli markalardan ve özelliklere uygun olarak uydu alıcısı tavsiye edebileceğimiz ürünleri sizinle paylaşıyoruz.

En iyi uydu alıcısı

Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uydu alıcılarını gelişmişlik durumlara göre Analog, SD, HD ve 4K şeklinde sıralamak mümkündür. Bunca çeşit ve özellik arasından en uygun olanı seçmek oldukça önemlidir. Uydu alıcısı alırken dikkat edilmesi gereken durumlar;

  • Yazılım Güncellemeleri

Uydu alıcılarını güncel ve sorunsuz şekilde izleyebilmek için yazılım desteği gereklidir. Güncellenmeyen yazılımlarda donma ve kesilme gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yazılımları güncel tutan uydu alıcı markalarının tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır.

  • Teknik Destek

Uydu alıcısında herhangi bir sorun yaşandığında sorunu çözecek olan teknik servis desteği oldukça önemlidir. Alıcının markası ve satın alınan yere göre destek ekibi değişmektedir. Bu nedenle uydu alıcısı satın alırken teknik destek ekibi ve müşteri memnuniyeti kontrol edilmelidir. Geç çözüm sunan, müşteriyi mağdur eden ve fahiş fiyatlar talep eden teknik destek ekipleri mevcuttur. Bu özelliklere sahip uydu alıcı markalarını tercih etmekten kaçınılması faydalı olacaktır.

  • İhtiyaçlarınızı Belirlemek

Uydu alıcısı satın almadan önce ondan ne beklediğinizi önceden belirlemeniz gereklidir. Örneğin belli kanallara sahip olan uydu yayınlarını istiyorsanız işiniz oldukça kolay ve maliyetsiz. Ancak televizyon özellikleri yetersiz ise daha maliyetli ve özellikli alıcı tercih etmelisiniz. Bu sayede normal televizyonunuzu akıllı hale getirebilirsiniz. Hatta bazı uydu alıcıları televizyona internet bile sağlamaktadır. Bu nedenle satın almadan önce hangi özelliklere sahip uydu alıcısına ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz.

  • Cihaz Menüsü

Kullanım kılavuzunun yeterli ve anlaşılır olduğu bir uydu alıcısı tercih etmelisiniz. Bu sayede küçük sorunlarda teknik desteğe ihtiyaç kalmayacaktır. Sorunları kendiniz kolayca halledebilirsiniz. Cihaz menüsünün pratik ve basit olması da işinizi kolaylaştıracaktır.

  • Garantili Ürün

Tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi uydu alıcılarında da garanti veren markalar tercih edilmelidir. Profesyonel ve güvenilir markalar zaten sadece garantili ürünler satmaktadır. Müşteriler, ürün arızalandığında bir muhatap bulmak ister. Bunun için mutlaka uzun garantili ürünler alınmalıdır.

2020’nin En İyi Uydu Alıcısı Hangisi?

2020 yılında artık uydu alıcıları çok yayınlaştı. Çeşitli markalar artık gelişmiş özelliklere sahip uydu alıcılarını piyasaya sürdü. Bu durumda artık bu ürünler arasından seçim yapmakta zorlaştı.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için en iyi uydu alıcısı markaları ürünlerini ve aynı zamanda özelliklerine göre uydu alıcılarını derledik. Aşağıda en iyi 4k android, mini, HD, linux, IpTV uydu alıcıları en iyilerini seçtik.

En İyi 4K Android Uydu Alıcısı

Novacom Spybox S11 Cı 4K Turbo

Novacom Spybox S11 Cı 4K Turbo Uydu Alıcısı: Novacom markasının 4K özellikle bu uydu alıcısı izleyicilerin beklentisini sonuna kadar karşılıyor. Yüksek IpTv özelliği ile televizyon izleme keyfini arttırmaktadır. Modüllü aboneliklerin kullanımına uygun olarak üretilmiştir.

Yüksek performans ve görüntü kalitesine sahiptir. Akıllı telefona indirilecek uygulama ile cihaza bağlanmak oldukça kolay. Oyun konsolu olarak kullanılmaya uygun üretilmiştir.

En İyi Linux Uydu Alıcısı

Hiremco Turbo 4K Linux

Hiremco Turbo 4K Linux Uydu Alıcısı: En eski markalardan Hiremco, 4K kalitesinde görüntü ve video hizmeti sağlamaktadır. Hem uydu yayını hem de akıllı televizyon özelliklerini bir arada bulunur. Kullanımı kolay ve pratik bir cihazdır.

Wi-fi, HDMİ ve USB bağlantılarına sahiptir. Kumanda üzerinde WebTV, VOD ve YouTube için özel tuşlar bulunur. İzleyicilere dil, teletex ve altyazı desteği sağlar. Ayrıca son teknoloji olan Linux işletim sistemine sahiptir.

En İyi IpTV Uydu Alıcısı

Hiremco Turbo IpTV Plus

Hiremco Turbo IpTV Plus Uydu Alıcısı: Bu ürünün özelliği normal televizyonlar akıllı televizyona dönüştürmektir. IpTv, HDMİ, Ethernet, Wi-fi ve USB bağlantı seçenekleri vardır. 3GB’lık RAM desteği ile arayüz kullanımı kolaydır.

Tüplü televizyonlara akıllı televizyon ve Wi-fi özelliklerini sağlamaktadır. Yüksek görüntü kalitesine ve performansa sahiptir. Ultra HD 4K kalitesinde seyir keyfi yaşamak için akıllı bir seçim.

En İyi HD Uydu Alıcısı

Dreamstar DreaMini HD

Dreamstar DreaMini HD Uydu Alıcısı: Dreamstar markasının bu ürünü 1920 x 1080 piksel çözünürlüğüne ve HD kalitesine sahip. HDMİ ve USB giriş destekleri kutu üzerinde yer almakta. Dâhili Youtube uygulaması sayesinde videolara erişebilmek mümkün.

Ayrıca 4K ve Ultra HD televizyonlar ile de uyumlu şekilde çalışabiliyor. Az yer kapladığı için pratik bir ürün. Yüzlerce kanalı hafızasına alma özelliği sayesinde Full HD olarak yayınlar izlenebiliyor.

En İyi Mini Uydu Alıcısı

Next Nextstar Kanky Full HD

Next Nextstar Kanky Full HD Uydu Alıcısı: Next markasının 2019 yılında piyasa sürdüğü bu ürün müşterilerin tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılıyor. HDMİ, USB ve Wi-fi bağlantıları mevcuttur. Tek kumanda ile hem televizyon hem de uydu alıcısını kontrol edebilmek mümkün.

Yaklaşık 5.000 kanal kapasitesine sahiptir. Full HD görüntü kalitesi ile yüksek performans sağlar. İzleyicilere teletex, dil ve altyazı desteği sunar. Ayrıca next markasının tüm ürünleri düzenli olarak yazılım güncellemesi yapmaktadır.

En İyi Next Uydu Alıcısı

Next Minix 2000 HD FTA Digital

Next Minix 2000 HD FTA Digital Uydu Alıcısı: Next markasının bu ürünü izleyicilere yüksek standartlar sunuyor. Özellikleri arasında HD görüntü kalitesi, geniş kanal yelpazesi, güncel yazılımlar ve USB modem desteği bulunmaktadır.

Ayrıca bellek değeri ile işlemcisi sayesinde kesintisiz ve hızlı kullanım sunuyor. Yaklaşık 10.000 televizyon ve radyo kanal kapasitesi mevcut. Ayrıca geniş ve basit ara yüzü kullanımını kolaylaştırıyor.

En İyi Redline Uydu Alıcısı

Redline TS4000 HD Plus

Redline TS4000 HD Plus Uydu Alıcısı: Kurulumu en kolay ve basit olan uydu alıcılarından biridir. Ethernet, HDMİ, dâhili Wi-fi, USB, scart ve kart okuyucu girişleri mevcuttur. 1080 p çözünürlüğünde Full HD yayın ve yüksek kaliteli görüntü sağlar.

Yaklaşık 8.000 kanal kapasitesi bulunur. IpTv, Youtube ve akıllı kumandayı desteklemektedir. Ayrıca düzenli olarak yazılım güncellemeleri yapılmaktadır. FPS değer 60 hz olup LED panele sahiptir.

En İyi MagBox Uydu Alıcısı

Magbox Pluton Kasalı Full HD

Magbox Pluton Kasalı Full HD Uydu Alıcısı: Magbox uydu alıcısında kör tarama desteği ve ekran format seçenekleri mevcuttur. Bununla birlikte manuel ya da otomatik kanal güncellemeleri de bulunur. Kurulumu çok basit ve kolaydır. İçerisinde ebeveyn desteği ve çoklu kilit desteği yer alır.

Zamanlayıcı özelliği sayesinde yayın kaydedebilir. Yaklaşık 5.000 kanal ve 200 uydu kapasitesi vardır. USB, scart ve HDMİ girişlerine sahiptir. Ayrıca altyazı, dil ve teletex desteklerine de sahiptir. Full HD görüntü kalitesiyle yüksek çözünürlüklü yayınlar izleyebilirsiniz.

En İyi Goldmaster Uydu Alıcısı

Goldmaster Micro HD Flash

Goldmaster Micro HD Flash Uydu Alıcısı: En bilinen markalardan olan Goldmaster’ın uydu alıcısı tam bir fiyat performans ürünü. En önemli özellikleri kaydet, durdur ve oynat seçeneğidir. USB, HDMİ ve Wi-fi bağlantıları yer alır. Altyazı, teletex, ebeveyn kontrol ve dil desteği vardır.

Kullanım kılavuzundaki talimat ile kurulumu oldukça kolay. 1080 p çözünürlüğü ile Full HD yayın sağlamaktadır. Ayrıca minimal tasarımı sayesinde televizyonun arkasında kullanılabilir. Bu sayede uydu kutusu dışarıdan görülmez.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir