En İyi VPN Programları

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Ülkemizde sıkça uygulanmakta olan interaktif ortam kısıtlamaları sebebiyle VPN programları kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bizde sizler için üretilmiş olan ücretsiz ve ücretli en iyi VPN programları inceledik.

Yüksek Puana Sahip Ücretsiz En İyi VPN Programları

Firmaların sunduğu alt yapı potansiyeline kullanıcıların rağbet göstermesi kaçınılmaz olarak artış göstermektedir. Sanal Özel Ağ (VPN) anlamına gelen bu veri tabanları hiç bulunmadığınız bir yerdeki altyapı platformlarındaki ağ sunucusuna bağlanmanızı sağlamak için üretilmektedir.

1- NordVPN

NordVPN

NordVPN

59 ülkede 5400’ten fazla sunucu altyapısı sağlayan NordVPN, en iyi ücretsiz VPN programı arasından biridir. Normalde ücretli olan NordVPN, kullanıcılarına 30 günlük kullanım hakkını ücretsiz olarak vermektedir.

Çok gelişmiş özelliklere sahip olan program, sansür problemini 30 gün boyunca para talep etmeden tamamen ortadan kaldırmaktadır. Yavaş ve etkisiz bir sanal ağ platformuna katılmanız yerine, hızlı ve kaliteli sansürsüz internet hizmetini NordVPN ile 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

2- Windscribe

Windscribe

Windscribe

Windscribe, her kullanıcısına 100 GB’lık ücretsiz olarak sunduğu veri akışı ile ünlüdür. Aynı popülerliğini sağlam güvenlik sistemi ve VPN protokünü desteklemesi ile göstermektedir. Kullanıcıların tercih etme nedeni olan diğer özellikleri arasında ayrıl tünel yöntemi ve portları yönlendirebilmesi yer almaktadır.

Hem masaüstü hem de telefon uzantısına sahip olan Windscribe programı, veri akış hızı en üst seviyelerde olan ABD, İtalya, Norveç, İsveç gibi ülkelerin veri tabanlarının kullanımına olanak sağlamaktadır.

3- Tunnel Bear

Tunnel Bear

Tunnel Bear

VPN ilk defa kullanacak olanların tercih etmesinin önerildiği adres Tunnel Bear’dır. Kolay kullanım imkanı sağlayan kullanıcı odaklı arayüzü sayesinde her kesimden insanın beğenisini kazanmıştır. Ayrıca, güvenliği ve kullanıcı gizliliğini en çok önemseyen ücretsiz VPN’lerden biridir.

Bu durum verilerinizin ve kimliğinizin her daim gizli kalacağına dair garanti sunmaktadır. Coğrafi olarak kısıtlanan veri akışında özgürce gezinmenize olanak sağlayan Tunnel Bear VPN programını gizliliğe önem veriyorsanız kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

4- Opera VPN

Opera VPN

Opera VPN

İnternet camiasında gezinirken IP adresinizi gizlemeye entegre olmuş Opera VPN, en çok tercih edilen ücretsiz VPN sağlayıcıları arasındadır. Onu diğer rakiplerinden ayıran en önemli özelliği tarayıcılarınıza bağlı bir şekilde hizmet verebilmesidir.

Bu özelliği sayesinde bilgisayarınızın zararlı yazılımlardan ve istenmeyen reklam görüntülerinden korumasını sağlamaktadır. Ayrıca wi-fi ağ bağlantılarınız ile kullanıldığı zaman Asya, Amerika ve Avrupa olmak üzere üç sanal konumdan da aynı anda bağlantı kurmanıza olanak sağlamaktadır.

 5- Betternet VPN

Betternet

Betternet

Betternet, internet platformunda ABD kaynaklı veri tabanları sayesinde sansürlenmiş internet içeriklerine ulaşabilme hizmeti vermektedir. Bu veritabanı ulaşımı boyunca güçlendirilmiş şifreleme sistemi, yüksek hız ve yönlendirme gizliliği program tarafından ücretsiz olarak kullanıcılarına sunulmaktadır.

Özellikle herkese açık wi-fi ağlarını kullandığınız sıralarda, bu hizmetlerden faydalanmanızı önermekteyiz. Çünkü bilgilerinizin şifrelenerek gizlenmesi kötü yazılım sahiplerinin özel alanlarınıza girişini kısıtlamakta önemli rol oynamaktadır.

Yüksek Puana Sahip Ücretli En İyi Vpn Programları

İnternet şirketlerinin takibi altına girmemizi sağlayan bu artış, VPN üreticilerinin ülkemize özel fırsatlar sunmasına ve promosyon paketleri uygulamasına olanak sağlamaktadır.

Bu firmalar bütün sunucularını ülkemiz veri tabanına aktararak vatandaşların özgür internet kullanımını sağlayabilmek için alt yapılarını paylaşmaktadır.

1- Perfect Privacy

Perfect Privacy

Perfect Privacy

Kişisel verilerinizin kaydını tutmayan ve İsveç yasaları kapsamında korunan Perfect Privacy listeminizin ilk sırasında yer almaktadır.

Özellikle bir ücretli VPN programından kişisel verilerinizin korunmasını istiyorsanız seçmeniz gereken en iyi VPN’lerden biridir. 26 ülkede sunucu tabanı bulunan Perfect Privacy, kullanıcılarına düşük yavaşlatma ve hızlı internet kullanımını garanti etmektedir.

Son olarak programı beğenmediniz taktirde %100 para iadesi sağlayan VPN’in her özelliği kusursuz olarak çalışmaktadır.

2- Ultra VPN

Ultra VPN

Ultra VPN

İlk ortaya çıkısından itibaren ülkemizdeki hiçbir site tarafından veri erişiminin engellenmediği bir VPN programıdır. Türkcell ve Türk Telekom alt yapılarında sorunsuz şekilde hizmet vermektedir.

İngiltere menşeili şirket tarafından belirlenen kurala göre kullanıcıların girdikleri sitelerin kayıtları kesinlikle veri tabanlarında kayıt edilmemektedir. Bir diğer cezbedici yönü ise hız testlerinden aldığı yüksek puandır. Ultra VPN, kullanımı engellenmiş sitelere erişim hızında tahtın bir numaralı sahibidir. Hız sizin için önemliyse tavsiyemiz kesinlikle Ultra VPN olacaktır.

3- Express VPN

Express VPN

Express VPN

Ülkemizde toplam üç kere erişimi engellenen Express VPN aldığı bütün yaralara rağmen şu an sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Menşeini kullanıcı kayıt tutma prosedürü bulunmayan Virgin Adalarından sağlayan Express VPN’ini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Erişim engeli yaşadığı yıllarda sunucu hızı olarak rakiplerinden biraz geri de kalsada, şu an için çizdiği performans tam anlamıyla muhteşem.

Dilediğiniz veritabanı ile sosyal medyada, 4k videolarda, torrent kullanımında ve yüksek değerlerde oyun tecrübesi sırasında yüksek hız sağlayabilmektedir.

4- Surf Shark

Surf Shark

Surf Shark

Profesyonel anlamda kullanıldığı zaman otoriteler tarafından en iyi VPN olarak belirtilmektedir. Sorunsuz bir şekilde en kaliteli hizmeti kullanıcılarına verebilen Surf Shark, ülkemizde de şu zamana kadar hiçbir erişim kısıtlamasına maruz kalmamıştır.

Bir diğer Virgin Adaları patentini taşıyan program olmasından dolayı kullanıcı gizliliğine önem göstermektedir. Performans anlamında bize kendisinden beklenilenden fazlasını sunabilen Surf Shark, herhangi bir ülkenin veritabanı ile en yüksek hıza ulaşabiliyorken aynı zamanda en az ping değerlerine sahiptir.

5- NordVPN

NordVPN

NordVPN

Ülkemizde 30 günlük ücretsiz sürümünün de sıkça kullanıldığı NordVPN, hız ve performans anlamında kendisinden bekleneni verebilecek kapasitede bir yazılım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sahip olduğu 60’tan fazla sunucu veritabanı ile sansürsüz bir internet keyfini size sağlayabiliyorken, aynı zamanda güvenliğinizi üst seviyelere taşıyabileceğiniz güçlendirilmiş şifreleme sistemini kullanıcılarına sunmaktadır.

Kategoriler: Programlar

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir