İngilizce Öğrenmek için En İyi Siteler

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Öğrenmesi zor olmayan ama zorunlu olan dillerden biri İngilizcedir. Dünya’da 430 milyon kişi tarafından konuşulan ve 53 ülke’nin resmi dili olan İngilizce, ayrıca çoğu sitelerinde ingilizce olduğunu görebilirsiniz. İngilizce öğrenmek istiyorsun, ama dil okuluna ya da kursa gidecek zamanın veya maddi kaynakların yok ise azimle çalışırsan bu liste senin için çok iyi bir kaynak olacaktır.

Bugün dünya çapında üniversiteler, okullar’da eğitim almak isterseniz yapmanız gereken ilk iş İngilizce bilmektir. Sizleri motive etmek için ingilizce bilmenin faydaları hakkında kısa bir bilgilendirme yazısını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İngilizce bilmenin faydaları nelerdir?

  • Dünyada 7 kıtada, 53 ülke’de ingilizce konuşuluyor.
  • 430 milyon insanın birincil dilidir.
  • İngilizceyi bilen insanların sayının 1.5 milyar’dır. Bu rakam hızlı bir şekilde büyümektedir.
  • Yurtdışında eğitim ala bilirsiniz
  • Yurtdışında çalışmak veya ülkemizde iş bulmak ihtimaliniz yüksektir.
  • İnternet’de çoğu kaynakların ingilizce olduğu için bu kaynaklara rahatlıkla anlayabilirsiniz.
  • Filmleri orjinal dilinde izleyebilirsiniz.

En İyi İngilizce Öğrenme Siteleri

İngilizce Öğrenme

İngilizce Öğrenme

Evde kolay ve eğlenceli bir şekilde ücretsiz internetten ingilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız, listede ingilizce kelime, gramer siteleri bulunmaktadır. Aşağıda İngilizce’yi  öğrenmek isteyenler için kullanabileceğiniz en iyi web siteleri derledik.

Duolingo

Dualingo - İnteraktif İngilizce Öğren

Dualingo

İngilizce öğrenenler için eğlenceli bir site olan Dualingo ile kendinize uygun bir şekilde öğrenme tarzı oluşturabilirsiniz. Araştırmalara göre üniversitelerde 1 dönem dil kursu alan öğrencilerin 34 saat Dualingo çalışması ile eşit olduğunu göstermiştir.

iPhone ve Android için kullanıcı dostu olan güzel uygulamaları var.

SİTEYİ İNCELE

English Central

EnglishCentral

EnglishCentral

Seviyenize ve ilgi alanlarınıza göre videoları izleyerek yeni kelime ve cümle kalıpları öğrenmek için en iyi sitelerinden biridir. Kelimeleri öğrendikten sonra telaffuzunuz ve akıcılığınız hakkında anında geri bildirim alarak yeni kelimelerinizi bağlam içinde konuşun.

SİTEYİ İNCELE

Cambly

Cambly - Konuşarak İngilizce Öğren

Cambly

Konuşarak ingilizcesini geliştirmek isteyenler için en güzel sitedir. Cambly öğretmenleri Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve Avustralya, vb gibi anadili ingilizce olan konuşmacılar vardır. Sadece bir düğme ile 5 saniyenin altında mükemmel öğretmen ile bağlantı kurarak İngilizce konuşma pratiği yapabilirsiniz.

SİTEYİ İNCELE

Busuu

Busuu

Busuu

Busuu dil öğreniminde dünyanın en büyük sosyal iletişim ağıdır. Bilgisayarınızdan, tabletinizden veya cep telefonunuzdan dünyanın her tarafındaki anadilini konuşan kişiler ile ücretsiz olarak bağlantıya geçin.

SİTEYİ İNCELE

Voscreen

Voscreen

Voscreen

Voscreen, kısa video kliplerle İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Video öğrenme ortamıyla İngilizce geliştirmek her zamankinden daha keyifli. Android ve iPhone için uygulamaları bulunmaktadır

SİTEYİ İNCELE

News in Levels

News in Levels

News in Levels

Dinleme ve yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak en iyi web sitelerinden biridir. Üç seviyesi var ve video veya ses içeriği sayesinde bu siteden habeleri kendi seviyenize uygun dinleyebilirsiniz.

SİTEYİ İNCELE

7ESL

7esl resimlerle kelime ingilizce ogren

Resimlerle eğlenceli bir şekilde ingilizce kelimlere öğrenmek için mükemmel bir sitedir. Gramer, Deyimsel Fiiller, Deyimler vb bulabileceğiniz güzel bir kaynak olacaktır.

SİTEYİ İNCELE

Vocabulary

Vocabulary

Vocabulary

Vocabulary.com, hangi kelimeleri bildiğinizi ve hangilerine biraz yardıma ihtiyacınız olduğunu anlıyor ve yardıma ihtiyacının olan kelimelere hakim olana kadar sizinle pratik yapmaya devam ediyor.

SİTEYİ İNCELE

LiveMocha

Livemocha

Livemocha

Livemocha ile dilleri çevrimiçi ücretsiz öğrenebilirsiniz. Livemocha’da İngilizce, İspanyolca ve diğer dilleri diğer kişilerle canlı olarak konuşabilirsiniz.

SİTEYİ İNCELE

BritishCouncil – İngilizce Öğren

BritishCouncil

BritishCouncil

Yetişkinler için daha çok uygun ola sitelerden biri BritishCouncil, 2000+ üzerinde sesli ve görüntülü kaynak bulunmaktadır.

SİTEYİ İNCELE

BBC – İngilizce Öğren

BBC

BBC – İngilizce Öğren

BBC ile ücretsiz İngilizce videolarla İngilizce öğrenin. İngilizce öğrenmenize ve telaffuz, dilbilgisi ve kelime bilginizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

SİTEYİ İNCELE

Kategoriler: İngilizce

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir