En İyi Çamaşır Makinesi Marka Tavsiyeleri

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

En iyi çamaşır makinesi markaları hangisi olduğunu öğrenmek için 1950 yıllardan testler yapıyoruz. Her markanın güçlü ve zayıf tarafları testlerden çıkan sonuçlara göre yorumlandı. Laboratuvarlarda yapılan çalışmalar ihtiyacımız olan yüksek kaliteli çamaşır makinesi hangisi olduğunu söylemek için bilgiler verdi. Detaylı araştırma sonucunda en iyi çamaşır makinesi marka tavsiyesi ve çamaşır makinesi fiyatları sizler için derledik.

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

En iyi çamaşır makinesi sadece iyi çamaşır yıkama değildir. Aynı zamanda güvenebileceğiniz bir marka olmalı ve arkadaşlarınıza tavsiye etmekten mutluluk duymalısınız. Yapılan geri bildirimleri inceledik. İster pahalı Miele çamaşır makinesi, ister orta sınıf bir Bosch veya çok daha ucuz bir VestFrost olsun. Markalar hakkında bildiğimiz her şeyi bir araya getirdik ve sizlere önerilerimiz var.

Çamaşır makinesi satın alırken öğrenmeniz gereken bir çok önemli sorular var ve bu sorulara cevap bulmamız gerekiyor.

 1. Ne kadar enerji ve su tüketimi yaptıkları
 2. Motor ömrü ne kadar olduğu
 3. Hangi enerji sınıfına dahil oldukları
 4. Yıkama ve sıkma işleminde ses seviyeleri
 5. Ne kadar çamaşır yıkama kapasitesine sahip oldukları
 6. Maksimum devir hızı ne kadar
 7. Bize ne kadar kullanım kolaylığı sağladığı

Kaliteli çamaşır makinesi çamaşırlarınızda olan lekeleri temizleyebilir. Ama en iyi ve temiz yıkayan çamaşır makinesi bundan daha fazlasıdır;

 • Çamaşırlarınızı akıllıca temizleyebilir.
 • Sessiz çalışabilir (sessiz çamaşır makinesi).
 • Narin çamaşırlarınıza hasar vermeden yıkar.
 • Gerektiği kadar güç ve su kullanarak elektrik faturalarınızda tasarruf etmenize yardımcı olur.

Bazıları doğru miktarda deterjan bile akıllıca dağıtabilir, bu nedenle deterjanda bile tasarruf sağlarsınız. Daha da önemlisi, kıyafetlerinizin mikrop ve bakterilerden arınmış olmasına yardımcı olabilir.

En Çok Satan Çamaşır Makinesi Markası Hangisi?

Sizler için herhangi bir marka çamaşır makinesi tavsiye etmeden önce bir araştırma yaptık. hepsiburada, trendyol‘dan en çok tercih edilen ve ilk 100 dahil olan markaları sayısını inceledik. Tabloları aşağıda görebilirsiniz

En çok satan çamaşır makinesi markası Hepsiburada

En çok satan çamaşır makinesi – Hepsiburada

Bu grafikten aşağıdakı sonuçları çıkarabiliriz:

 • İlk 100 dahil olan 17 adet Samsung modeli var ve Samsung en çok satan çamaşır makinesi markası.
 • İlk 100 dahil olan 14 adet Vestel ve 14 adet LG modeli var ve 2. sırayı beraber paylaşıyorlar.
 • İlk 100 dahil olan 10 adet Hoover modeli var ve Hoover 3. sırada.
 • İlk 100 dahil olan Hotpoint, Regal, Miele, SEG sadece 1 adet modellerini bu listede sıralayarak sonuncu yeri paylaşıyorlar.
 • İlk 100 dahil olamayan Finlux, Indesit ve Beko modellerini bu listede sıralayamadılar.
En çok satan çamaşır makinesi markası Trendyol

En çok satan çamaşır makinesi markası –  Trendyol

Bu grafikten aşağıdakı sonuçları çıkarabiliriz:

 • İlk 100 dahil olan 24 adet Samsung modeli var ve Samsung en çok satan marka.
 • İlk 100 dahil olan 15 adet Vestel modeli var ve Vestel 2. sırada.
 • İlk 100 dahil olan 13 adet LG modeli var ve LG 3 sırada.
 • İlk 100 dahil olan Finlux, Miele, SEG sadece 1 adet modellerini bu listede sıralayarak sonuncu yeri paylaşıyorlar.
 • İlk 100 dahil olamayan Vestfrost, Grundig, Hotpoint, Indesit, Beko ve Candy modellerini bu listede sıralayamadılar.

En İyi Çamaşır Makinesi Markaları

SAMSUNG Çamaşır Makinesi

Samsung

Samsung

Koreli şirket olan Samsung, telefonları ile çamaşır makinelerinden daha popüler. Ancak Samsung Türkiye çamaşır makinesi pazarında büyüme gösteren bir şirket konumunda.

Samsung çamaşır makineleri genellikle oldukça zengin özelliklere sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ekstra program ve fonksiyonu bulunur. Ayrıca bazı modelleri akıllı telefon ile ayarlamasına izin veriyor. Bu ayarlama ile makinenin sorunlarını teşhis edebilmesine yardımcı oluyor.

Samsung bazı modellerinde EcoBubble teknolojisine sahip. EcoBubble – Özel jeneratör kullanarak deterjanın etkin ve tamamen çözülmesini sağlıyor. Deterjanı su ve hava ile jeneratör içinde köpürterek normal deterjanlı sudan 40 kat daha derinlemesine ve hızlı nüfuz etmesini sağlıyor.

Özellikleri ve Fiyatları

Samsung çamaşır makineleri çoğunlukla;

A+++ enerji sınıfına ve maksimum 1400 devir hızına sahip. 10 kg, 9 kg, 8 kg yıkama kapasiteli modelleri var. Fiyatları hakkında ise çoğunlukla 2500 TL üzerinde. Listemizin ilk sırasında yer alarak en iyi çamaşır makinesi markaları sırasında lider oldu.

VESTEL Çamaşır Makinesi

Vestel

Vestel

Üretimlerini Manisa şehrinde yapan VESTEL Türkiyenin tek lokasyonda üretimini yapan şirkettir. Pratik bir yıkama sağlamak için üstün teknolojilere sahip olan Vestel, sessiz inverter motor ile ön plana çıkmayı başardı. Sessiz çamaşır makinesi tavsiye edebileceğimiz bir markadır.

Yeni modellerinde bulunan Eco Time modu ile enerjide tasarruf yapmanıza olanak sağlıyor. 22:00 – 06:00 saatlerinde elektrik ücretlendirmesi daha düşük olur. Bu modu aktif edildiğinde makine bu saat aralığında çalışmaya başlar ve enerji tasarrufu yaparsınız.

En hızlı yıkama programına sahip olan Vestel, kıyafetlerinizi hızlı yıkama seçeneği ile 12 dakika gibi sürede yıkayabilir. Kireçten koruma, performansı yüksek tutma, uzun ömürlü olması için Nikel kaplama rezistans mevcut.

Makineyi çalıştırdıktan sonra eklemeyi unuttuğunuz kıyafetler varsa endişelenmeyin. Sonradan Ekle fonksiyonu ile hemen makineyi durdurup çamaşırları ilave edebilirsiniz.

Özellikleri ve Fiyatları

Vestel çamaşır makineleri çoğunlukla;

A+++ enerji sınıfına ve maksimum 1200 devir hızına sahip. 10 kg, 9 kg, 8 kg yıkama kapasiteli modelleri var. Fiyatları hakkında ise çoğunlukla 2000 TL üzerinde. Listemizde Vestel 2.sırada yer alıyor.

LG Çamaşır Makinesi

LG

LG

Güney Kore şirketi olan LG (Life’s Good) – elektronik, cep telefonu dahil olduğu birçok alanda faaliyet gösteren bir şirkettir. Yeni teknolojileri ve fonksiyonları ile kullanım rahatlığı sağlayan LG, AI DD™, LG Steam™, TWINWash™ Mini, ThinQ™ gibi teknolojilere sahip.

Çamaşırları yıkamak için en uygun işlemi seçmek adına kumaşın yumuşaklığı ve ağırlığı algılar ve uygun hareketleri seçer. LG Steam™ teknolojisi ile solunum ve alerji gibi sorunlara neden olan alerjenleri yok edebilecek. Alerjenleri %99 oranında buhar ile azaltabilir.

LG ThinQ™ teknolojisi ile akıllı hale geldi ve çamaşır yıkamadan program indirmeye kadar kontrol edebilirsiniz. Unutmadan söylemek isteriz ki Google Asistan ve Alexa ile de uyumlu çalışabilir.

Özellikleri ve Fiyatları

LG çamaşır makineleri çoğunlukla;

A+++ enerji sınıfına ve maksimum 1400 devir hızına sahip. 17 kg, 10.5 kg, 9 kg, 8 kg yıkama kapasiteli modelleri var. Fiyatları hakkında ise çoğunlukla 2500 TL üzerinde. Listemizde LG 3.sırada yer alıyor.

Hoover Çamaşır Makinesi

Hoover

Hoover

ABD merkezli olan Hoover şirketi bir elektrikli süpürge şirketidir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde üretim merkezleri var. Çoğu üretici gibi Hoover da bağımsız modeller üretmeye odaklanmaktadır. Ancak, bir dolap kapısının arkasına saklayabileceğiniz bir çamaşır makinesi arıyorsanız bazı yerleşik modelleri bulmak mümkündür.

Bazı Hoover modelleri, telefon ile makineyi kontrol etmeniz sağlamak için akıllı teknolojiye sahiptir. Bu orta fiyatlı modeller için uygun olmayabilir. Hoover gördüğümüz en uygun fiyatlı akıllı çamaşır makineleri yapar. Hoover çamaşır makineleri beyaz, siyah ve gümüş renktedir.

Özellikleri ve Fiyatları

Hoover çamaşır makineleri çoğunlukla;

A+++ enerji sınıfına ve maksimum 1500 devir hızına sahip. 11 kg, 10 kg, 9 kg yıkama kapasiteli modelleri var. Fiyatları hakkında ise çoğunlukla 2500 TL üzerinde. Listemizde Hoover 4.sırada yer alıyor.

Bosch Çamaşır Makinesi

Bosch

Bosch

Bosch Almanya merkezli elektronik ürünler üreten şirkettir. Bosch, Neff ve Siemens’i de içeren BSH Şirketler Grubu’nun bir parçasıdır.

Bosch çamaşır makineleri 6 kg, 7 kg, 8 kg, 9 kg ve 10 kg dahil olmak üzere çeşitli yük kapasitelerine sahiptir. Çoğu Bosch çamaşır makinesi beyazdır, ancak gümüş veya paslanmaz çelik ve birkaç siyah modelleri satın alabilirsiniz.

Bosch çamaşır makinelerinde ilginç yıkama programları programları var. Bosch SoftSurge tamburu, yıkadığınız kıyafet türüne göre hafif veya daha güçlü bir şekilde yıkamanıza izin verir. Optimum süre ve enerji kullanıyor. Hem enerji tasarrufu sağlar hem de mükemmel yıkama performansı. VarioPerfect teknolojisine sahip.

Özellikleri ve Fiyatları

Bosch çamaşır makineleri çoğunlukla;

A+++ enerji sınıfına ve maksimum 1400 devir hızına sahip. 9 kg, 8 kg, 7 kg yıkama kapasiteli modelleri var. Fiyatları hakkında ise çoğunlukla 2500 TL üzerinde.  Listemizde Bosch 6.sırada yer alıyor.

PROFİLO Çamaşır Makinesi

Profilo

Profilo

Profilo çamaşır makinesi enerji tasarrufu ve hazine gücü ile ön plana çıkmaktadır. Teknik servisi herhangi bir problem karşısında en kısa sürede ilgilenmektedir. Fiyatlandırması ise devir gücü arttıkça artar. Ortalama 1200 devir bir makine 2500 civarı iken 1400 devir makine 3200 küsürdür. A+ derecesi arttıkça ortalama 500-800 gibi bir değerde fiyat da artmaktadır.

Özellikleri ve Fiyatları

Profilo çamaşır makineleri çoğunlukla;

A+++ enerji sınıfına ve maksimum çoğunlukla 1000 devir hızına sahip. 9 kg, 8 kg, 7 kg yıkama kapasiteli modelleri var. Fiyatları hakkında ise 2500 TL üzerinde.

Arçelik Çamaşır Makinesi

Arçelik

Arçelik

Arçelik hem Türk malı olan hem de teknolojiye ayak uyduran bir çamaşır makinası markasıdır. Wi-Fi ile uzaktan kullanım seçeneği bulunan makinalar geleceğe yön vermektedir. Makinelerin kullanım sayısı gittikçe artmakta. Yerli üretimin fiyatı, ithal markaya göre daha uygundur. Teknik servisi kısa zamanda kurum, kuruluş, aksamaları düzeltme vb. konularda en hızlı yöntem ile müdahale etmektedir. Yerli markaları tercih edenler için çamaşır makinesi tavsiye edebileceğimiz diğer markalardan biri Arçelik’tir.

Özellikleri ve Fiyatları

Arçelik çamaşır makineleri çoğunlukla;

A+++ enerji sınıfına ve maksimum 1200 devir hızına sahip. 9 kg, 8 kg, 7 kg yıkama kapasiteli modelleri bulabilirsiniz. Fiyatları hakkında ise çoğunlukla 2500 TL üzerinde.

Kategoriler: Beyaz Eşya

13 yorum

Hüseyn · 11 Nisan 2020 23:58 tarihinde

Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Elinize sağlık

  Alijan · 8 Mayıs 2020 12:31 tarihinde

  Teşekkürler

Ayşe · 12 Nisan 2020 00:00 tarihinde

Samsung bence de iyi çamaşır makineleri üreten bir firma.

Aytaç · 6 Mayıs 2020 18:54 tarihinde

Yazı mükemmel olmuş elinize sağlık.

  Alijan · 8 Mayıs 2020 12:31 tarihinde

  Teşekkürler, yorumunuz için

Ahmet · 6 Mayıs 2020 18:55 tarihinde

Bosch çamaşır makinesi satın almak istiyorum ama açıkcası şübheliyim biraz bu konuda. Paylaşım için teşekkürler

  Alijan · 8 Mayıs 2020 12:31 tarihinde

  Makale’de bosch hakkında bilgi verilmiştir. İnceleme yapmanızı öneririm

Nurullah Sönmez · 6 Mayıs 2020 18:55 tarihinde

Bu markalar hakkında bir şey söyleyememde ama fiyatları pahalı biraz sanki.

  Alijan · 8 Mayıs 2020 12:30 tarihinde

  Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler

Bycnr · 15 Temmuz 2020 00:36 tarihinde

Kesinlikle arçelik beko altus almayın paranızı çöpe atmayın 10 yıllık tecrübemle söylüyorum

  Alijan · 15 Temmuz 2020 04:32 tarihinde

  Yorumunuz için teşekkürler.

Celal Vural · 25 Eylül 2020 00:29 tarihinde

Bosch kullanicisiyim. Makine sağlam ancak 2 mm standart ölçülerde penye ve atletleri güzel deliyor. 20-30 kadar deldiğine şahidim. Başka formlarda bu şikayetleri bolca görürsünüz

  Eniyiveucuz · 25 Eylül 2020 00:40 tarihinde

  Bosch markasının hangi çamaşır makinesi modelini olduğunu belirtirseniz diğer kullanıcılar buzdolabı satın alırken göz önünde bulundurabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir