En İyi Ateş Ölçer

Eniyiveucuz tarafından tarihinde yayınlandı

Ateş ölçer, COVID-19 salgını sürerken her işletmede kullanılan bir alet. Ayrıca salgın bittikten sonra bile evlerimizde kullanmaya devam edeceğimiz aşikâr. Durum böyleyken ateş ölçerlere olan talep artış eğiliminde. Piyasada genel olarak alkollü ve dijital ateş ölçerler bulunsa da salgın boyunca temassız ateş ölçerlere yönelmemiz gerekiyor. Teknolojinin geliştiği günümüzde en iyi ateş ölçer hangisi?. Bu konuda size yardımcı olmak için ateş ölçer tavsiye edebileceğimiz bazı ürünler var.

En İyi Ateş Ölçer

Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı markaların farklı modellerde ateş ölçerler üretmesi “Ateş ölçer alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunu akla getiriyor. Temassız ateş ölçümüne ihtiyaç duyulan şu günlerde dijital bir ateş ölçer ilk tercih olmalı. Bununla birlikte ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gereken başka hususlar da var.

  • Oral, rektal, timpanik, alından ve koltuk altından ölçüm yapabilen dijital ateş ölçerler bulunsa da temassız dijital ateş ölçerler hijyen açısından ilk tercihiniz olmalı.
  • İş yerlerinde dışarıdan gelenler için kullanacaksanız ölçme hızı yüksek modelleri göz önünde bulundurmalısınız.
  • Fiziki mesafenin korunması için menzili uzun temassız ateş ölçerler faydalı olacaktır.
  • Pilli ateş ölçer yerine dahili bataryalı bir model seçerek şarj aleti ile şarj edebilirsiniz.
  • RTD (dirençsel sıcaklık sensörlü), NTC (sıcaklıkla direnci azalan), PTC (sıcaklıkla direnci artan) ve kızılötesi ölçüm yapabilen ateş ölçerlerden tercihen kızılötesi olanı seçebilirsiniz.
  • Evinizde kendiniz için kullanacaksanız uç kısmı değiştirilebilen ateş ölçerlere yönelebilirsiniz.

Bu kriterleri göz önünde bulundurarak kullanım dinamiklerinize göre kendiniz için en iyi ateş ölçer tercih edebilirsiniz. Ateş ölçer için fiyat/performans kriterini de dikkate alabilirsiniz.

Ateş Ölçer Tavsiyeleri

En iyi ateş ölçer, ailenizin üyelerinin sıcaklığını evinizin rahatlığında izlemenize yardımcı olur, böylece tıbbi yardım isteyip istemediğinizi veya ateşin düşmesini bekleyip beklemeyeceğinizi bilirsiniz. Satın almak istediğiniz ateş ölçerin kullanımı kolay, hızlı ve doğru olması gerekir.

1. Bo Hui Infrared Dijital Temassız Ateş Ölçer

Bo Hui Infrared

Bo Hui Infrared ateş ölçer, 5 cm mesafede ve 5-40℃ sıcaklıkta çalışıyor. LCD ekrana sahip cihaz kızılötesi sensör kullanıyor. 2 adet AAA pille çalışan ateş ölçerin dahili hafızası da bulunmakta: son 32 ölçümü saklayabiliyor. Bununla birlikte birim olarak ℃ ve ℉ seçim hakkını size tanıyor.

2. Plusmed PM-101 Dijital Ateş Ölçer

Plusmed PM-101

Plusmed PM-101 kalem tipi dijital ateş ölçer 0,1℃’lik hata farkıyla ateşinizi 60 saniyede ölçebiliyor. Oral ve rektal ölçüm yapabildiği gibi koltuk altından da ölçüm yapmak mümkün. Düğme pille çalışan cihaz, temassız ölçüm yapamaması nedeniyle daha çok ev tipi kullanıma hitap etse de bu özelliği fiyatında olumlu yönde karşımıza çıkıyor.

3. Braun ThermoScan IRT 6520

Braun ThermoScan IRT 6520

Alman tasarımı Braun Thermoscan IRT 6520 listemizdeki diğer ürünlerden timpanik ateş ölçümü yapması yönüyle ayrışıyor. Kulaktan ölçüm yapacağınız cihaz, hijyeni sağlamak için 20 tane kullan at filtre ile birlikte geliyor. Bebekler için son derece uygun olmakla birlikte yetişkinlere de hitap ediyor. Yaşa göre renk ile ateş kodlaması yaparken son 9 ölçümünüzü hafızasında tutabiliyor.

4. Xiaomi Mijia iHealth Led Temassız Ateş Ölçer

Xiaomi Mijia iHealth Led

Her yaşa hitap eden Xiaomi Mijia iHealth, 0,2℃ hata payı vaat ediyor ve şık tasarımıyla öne çıkıyor. Çin menşeili olsa da Alman ölçüm sensörü içeriyor. 3 cm mesafede 1 saniye içerisinde ateş ölçümü yapabiliyor. Markasının piyasa hacmiyle güven verdiği gibi uzun ömürlü kullanım sunuyor. Özellikleri göz önünde bulundurulduğunda makul sayılabilecek bir fiyat etiketine sahip.

5. Braun Prt 2000 Dijital Ateş Ölçer

Braun Prt 2000

Koltuk altından ölçüm yapan Braun markasının Prt 2000 modeli esnek bir uca sahip. Bu sayede kıyafetlerinizin altından kolayca kullanmanız mümkün. Son ölçümü hafızasında tutmasının yanı sıra ateşinizin yüksek olup olmadığını kolayca anlamanızı sağlayan renk kodlamalı ekrana sahip. 8 Saniyede ölçüm yapabiliyor.

6. Braun BNT 400WE

Braun BNT 400WE

Braun markası bu sefer kendini BNT 400WE modeliyle gösteriyor. 2,5 cm mesafeden 2 saniyede tutarlı ölçümler yapabiliyor. BNT 400WE, renk kodlamalı ölçüm yapabiliyor ve nişan alma ışığı yardımıyla size rehberlik ediyor. Sessiz modunu kullanarak bebeğinizi rahatsız etmeden ateşini ölçebilirsiniz.

7. Weewell WTN570 Temassız Ateş Ölçer

Weewell WTN570 Temassız Ateş Ölçer

Weewell WTN570. Ateş ölçer, daha doğru ölçümler yapabilmeniz için mesafeyi tayin etmede kullanabileceğiniz projeksiyon özelliğine sahip. 5 cm mesafede temassız ölçüm sunarken sonucu 0,5 saniyede gösteriyor. Ortam sıcaklığı da ölçebiliyor. 32 kayıt saklayabilen hafızaya sahip olan ateş ölçer aynı zamanda ℃ ve ℉ birimlerini kullanabiliyor. Kendi kılıfıyla birlikte gelirken benzerlerine göre fiyatıyla öne çıkıyor.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir